Zpravodajství

Hitlerův bourák zřejmě zláme rekordy

Hitlerův bourák zřejmě zláme rekordy
Zdroj: Korzo

Milovníkům automobilových veteránů se zrychlil tep. Do dražby jde závodní auto vyrobené pro Adolfa Hitlera, o němž se předpokládá, že se stane nejdražším autem, jaké kdy bylo na aukci vydraženo.

Jedná se o Auto Union D-Type, vyrobené v roce 1939. Na Hitlerovu žádost je navrhnul Ferdinand Porsche a modelu se dochovaly zřejmě jen dva exempláře. Ve své době to bylo jedno z nejrychlejších aut vůbec - dosahovalo rychlosti až 300 km/h a pod kapotou mělo úctyhodných 485 koní.

Skoro všechny exempláře D-Type byly za války zničeny, ale tento se dostal do Sovětského Svazu, kde Rusové auto rozebrali na součástky a zkoumali použitou technologii. V devadesátých letech byly součástky objeveny, auto znovu sestaveno, a v únoru se v Paříži představí zájemcům na aukci salónu Christies.

Jak uvádí agentura Ananova, očekává se, že při té přiležitosti padne skoro dvacet let starý rekord. Zatím nejvyšší suma, na kterou se kdy auto na aukci prodalo, bylo 5,5 milionu liber (228 milionů korun). Jednalo se tehdy o Bugatti typu 41, Royale Sport Coupé z roku 1931.
Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz