Zpravodajství

Ali Amiri: "Potřebuju pořádný šok!"

Ali Amiri: "Potřebuju pořádný šok!"
Zdroj: Korzo

Jako ve slavné české komedii Jen ho nechte, ať se bojí si připadá finalista SuperStar Ali Amiri. Chystá se na své druhé album, ale pořád mu chybí inspirace.

"Na své druhé album si už chci složit všechny věci sám. Média ze mne možná udělala to, čemu se běžně říká celebrita, ale mě zajímá především moje muzika. Na to první album, které jsem vydal, firma Sony-BMG dost časově i obsahově tlačila, ale tohle si chci udělat po svém," říká zpěvák, kterému se přezdívá Perský princ. "Nejsem ten typ skladatele, který sedne ke klavíru a do rána napíše hit, protože na něj má objednávku. Prostě to musí začít někde vevnitř ve mně a ta muzika pak vzniká sama. A dobrá je, až když mám pocit, že písnička vyjadřuje opravdu to, co cítím. Ať už je to o radosti, lásce nebo smutku."

Češtiny už bylo dost
"Rozhodně na nové desce nebude nic česky," tvrdí Ali Amiri. "Do nějakých duetů jsem se nechal natlačit na minulé desce, například s Martinou Balogovou, ale nebylo to ono. Přestože ona zpívá výborně. Ale já jsem odjinud a cítím muziku jinak. Deska bude v perštině, angličtině, možná něco v arabštině. Ale úplně jasno ještě nemám, nechávám si čas."

S vydáním desky tentokrát Ali Amiri opravdu nespěchá, důvody jsou především dva. "O tom prvním jsem mluvil, chci to album mít opravdu o sobě, a to není lehké. Potřebuju nějaký silný impuls. Velkou lásku... nebo hrozně smutný rozchod," svěřuje se Ali Amiri. Obojí však napovídá, že album bude hodně lyrické. "Ano, bude lyrické, o tom, co mám nejvíc rád a taky mi to nejvíc sedí. Nevylučuju, že udělám některé písničky i v taneční verzi pro diskotéky, ale jinak bych tam chtěl zapojit i typické etnické nástroje. Pro mne worldmusic není jen móda, ale to, v čem denně žiju - prolínání světa, ze kterého jsem vyšel a stále do něj patřím, se světem, ve kterém žiju teď a cítím se v něm úplně stejně doma."

Druhým důvodem, proč se příprava alba zpomalila, je profesionální kariéra. Ali Amiri chtěl řádně dokončit své studium medicíny.
"A nebyla to žádná legrace. Teď už je to ale za mnou a od ledna nastupuji jako lékař na Bulovku. To jsem toužil vždycky dělat a jestli dokážu něco víc i v popmusic, tak budu jenom šťastný," usmívá se.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz