Zpravodajství

Zelení jsou proti "porcování medvěda"

Zelení jsou proti "porcování medvěda"

Strana zelených udělala zase ve sněmovně pozdvižení. Předseda strany Martin Bursík a místopředsedkyně Kateřina Jacques protestovali proti rozdávání dotací ze státní kasy na jednotlivé místní projekty poslanců. Tato roztodivná činnost se v poslanecké sněmovně bude odehrávat právě dnes ve středu a říká se jí "porcování medvěda".


Medvěd v tomto případě znamená státní rozpočet a nutno přiznat, poslanci se do něj umí zakousnout velmi dravě. Pravidelně na konci roku se vezme několik miliard ze státní kasy a ty se rozdávají mezi poslance na financování projektů v jejich mateřských krajích. "Vláda si tak kupuje poslance, aby hlasovali pro státní rozpočet a poslanci si tak kupují své regiony," stěžoval si novinářům Bursík. 

Zelení: Je to korupce

Bursík a Jacques rozdávali balíčky s bramborami, mandarinkami a lístečky, symbolizujícícími rozdávání dotací ze státního rozpočtu pro jednotlivé poslance. Dávali tak najevo, že tento akt považují za korupci. Poslanci, kteří si ukousnou větší krajíc ze státního rozpočtu si podle nich navíc doma výrazně vylepšují pozici.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz