Zpravodajství

Státní maturity vyvolávají vášně ve školních i poslaneckých lavicích

Státní maturity vyvolávají vášně ve školních i poslaneckých lavicích
Zdroj: TV Nova

Maturitě, tak jak ji známe, už zvoní hrana. Poslední studenti by měli zkoušku dospělosti, kterou si připravují jednotlivé školy samy, složit příští rok. Pak už by je měla čekat státní maturita. Její testování takzvaně nanečisto už proběhlo. Nebylo ale příliš úspěšné.

I podle exministryně školství Petry Buzkové je obsah otázek oprávněně kritizován. Ani dnes si ale řada učitelů a studentů nemyslí, že je vše dobře připraveno.

Poslanci ODS a Strany zelených podali návrh na odložení státních maturit o dva roky. Jenže to vypadá, že až k návrhu zaujme stanovisko vláda a pošle ho do sněmovny, většinovou podporu dvouletý odklad nezíská.

ČSSD nebude podporovat odklad státní maturity o dva roky. Bylo by to prý zbytečné zpoždění za celým světem.  Větší šanci na úspěch by tak mohl mít zřejmě jakýsi kompromisní návrh.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz