Zpravodajství

Maorské rituály očišťovaly místa častých nehod

Ani posílené dopravní hlídky nic nezmohly. Dvě novozélandské autostrády byly jako prokleté a docházelo na nich k neustálým nehodám, jež si na konto připisovaly další a další oběti na životech. Policie proto sáhla k poněkud nezvyklému opatření. Vyzvala zástupce původních obyvatel, aby se pokusili změnit neutěšený stav tradičními maorskými rituály.

Deset tisíc litrů svěcené vody z Waikato River, kterou Maorové pokládají za posvátnou řeku, proto zkropilo obě komunikace, aby na místě častých nehod osvobodilo uvězněné duše jejich obětí a očistilo je od tragického osudu.

Podle Dicka Waihi z místního policejního distriktu byla akce úspěšná. Jak řekl internetovému serveru Stuff.co.nz, k jejímu zdaru přispěly také modlitby maorských starších, kteří se v myšlenkách soustředili zejména na ulice mezi Mount Wellington, Mercer a Maramana a zahrnuli do nich nejen své soukmenovce, ale všechny oběti bez ohledu na jejich rasový původ.

Požehnání k akci přišlo i z oficiálních kruhů. "Všechno, co může pomoci a nikomu neuškodí, vítáme," přiznali zástupci hasičského sboru i regionální úřady.
Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz