Zpravodajství

David Vobořil: „Jsem jiný než Jeřábek!“

David Vobořil: „Jsem jiný než Jeřábek!“
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

V poslední době vyvolala v seriálu Ulice pořádný poprask postava Libora Jeřábka. Tenhle agresivní spolužák Jordánových ponižoval a šikanoval Terezu Jordánovou, kterou hraje Patricie Solaříková, a navíc se porval i s jejím bratrem Matějem, Jakubem Štáfkem. Jak se s touto negativní postavou sžívá její představitel David Vobořil?

„Jeřábek je frajer, který si myslí, že může získat každou holku. Jenže to se pořádně plete," charakterizuje svou roli David Vobořil. Kritické poznámky k Jeřábkovu chování mu adresují zejména přítelkyně jeho maminky a tety. „Mně osobně jeho jednání není blízké a naštěstí podobné lidi ani ze svého okolí neznám. Ale asi existují kluci, kteří se podobným způsobem chovají. Bohužel." On sám má hodnoty někde úplně jinde než jeho seriálová postava. „Nejdůležitější jsou pro mě vztahy v naší rodině," vysvětluje jednoduše svou životní filozofii. Hezký vztah má i se svým dvojčetem, sestrou Veronikou. „Jsem moc rád, že to mezi námi klape. V posledních letech jsme si ještě bližší než dřív."

Ulice mu ubrala na stydlivosti
David se původně hlásil na konzervatoř, dostal se dokonce až do posledního kola přijímacího řízení, ale nakonec přijat nebyl. Dnes studuje průmyslovku, takže se dá říct, že se „potatil" - stejně jako jeho otec se totiž věnuje především počítačům. Na herectví ale nerezignoval. Přihlásil se na konkurz do seriálu Ulice, díky němuž si pak přece jen mohl hereckou profesi vyzkoušet. „Až díky Ulici ze mě spadla stydlivost. Dnes komunikuju s ostatními mnohem snadněji," přiznává David. „Herectví mě láká, ale ještě si nejsem úplně jistý, čemu bych se chtěl v budoucnu věnovat. Jedno je ale jisté - rád bych pokračoval ve studiu na nějaké vysoké škole." Ohledně dalších případných hereckých nabídek David příliš vybíravý není. „Rád bych zkusil cokoli, i když se mi v poslední době docela zalíbily negativní postavy." Rád vzpomíná i na natáčení komedie Panic je nanic, které trvalo pouhých dvaatřicet dnů, takže se někdy muselo natáčet i dvanáct hodin denně. „Bylo to náročné, ale díky mladému kolektivu to rozhodně nebyla nuda," vzpomíná.

Nepřátelství jen naoko
V seriálu jsou Matěj Jordán a Libor Jeřábek úhlavními nepřáteli. Ve skutečnosti je tomu ale naopak - jejich představitelé Jakub Štáfek a David Vobořil se spolu přátelí, a dokonce společně natáčejí krátké amatérské filmy. „Vídáme se hodně často a skvěle si rozumíme. I jinak mám hodně kamarádů, ještě pořád se stýkám i se spolužáky ze základní školy," říká David, který má podle svých slov ve společnosti často úlohu „baviče." Co se týče lásek, momentálně prožívá začátek nového vztahu. „Se svou přítelkyní Katkou jsem se seznámili přes internet. Nikdy předtím jsem se o tento způsob seznámení nezajímal, ale její fotografie i její profil mě zaujaly natolik, že jsem ji chtěl poznat."

Fotbal od něj nedostal kopačky
Mezi Davidovými koníčky hraje prim fotbal - stolní i ten opravdový. „Kdysi jsem hrál závodně a chtěl být profesionálem. Dnes už ale dobře vím, že bych na to neměl," prohlašuje realisticky. Kopačky ale přesto občas nazuje, ačkoli už hraje jen rekreačně s kamarády. Baví ho i lyžování a letošního Silvestra hodlá strávit nedaleko Klínovce.

Kdo je David Vobořil
- Narodil se 23. října 1989 v Praze. Jeho maminka je laborantka, tatínek modemový specialista.
- Má dvojče Veroniku, staršího bratra Jakuba a nevlastní sestru Gábinu.
- V současnosti studuje druhý ročník střední průmyslové školy se zaměřením na slaboproudou elektroniku.
- Kromě seriálu Ulice ho můžete také znát z komedie Panic je nanic.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz