Zpravodajství

Vyzrajte s námi na paní zimu! Díl 1. Vlasy

Dámy nám jistě dají za pravdu, že s příchodem zimy, mrazíků, chumelenic a rozpálených radiátorů začíná období boje o svěží pleť a vlasy plné zdravého lesku. My vám pomůžeme tenhle boj vyhrát! Přinášíme vám pár dobrých rad, jak přežít zimu v poklidu a krásná.

Měla vlasy samou loknu
Vlasy v zimě opravdu trpí. Venku jim vadí mráz, ve vytopených místnostech zase suchý vzduch. Rovné vlasy plihnou, kudrnaté krepovatí, slabé se začnou lámat... Co s tím? Máme pro vás pár zajímavých tipů!

1. Dobrý kondicionér je základ!
Na zimu je dobré zásobit se silnými kondicionéry. I když vám přes rok báječně vyhovuje ten, co máte, zima je jiné kafe, a i kondicionér musí mít trochu větší grády. Silným kondicionérem zabráníte vysoušení vlasů chladem.

2. Chraňte si účes i zdraví!
Lakujete a gelujete, co hrdlo, resp. vlasy ráčí? Nepřestávejte s tím ani v zimě! Dobrý gel, tužidlo nebo lak dokážou na jednotlivých vlasech vytvořit fixační vrstvu, která jednak ochrání tvar účesu, ale také zdraví vašich vlasů.

3. Braňte se čepicí!
Čepici na hlavu narazte vždy, když se chystáte opustit místnost a vystavit vaše vlasy venkovnímu mrazu. Ale pozor, chce to tzv. neelektrizující materiály! „Uměliny" vlasům neprospívají.

4. Pozor na radiátory!
Rozpálený radiátor je v zimě často náš nejlepší kamarád, ale vlasům škodí. Vlasy i pokožka hlavy se totiž v přetopených místnostech vysušují. Proto je dobré používat buď zvlhčovače vzduchu, nebo si k radiátoru postavit nádobu s vodou.

5. Časté mytí? Ano, či ne?
Čím déle si vlasy nemyjete, tím více se poškozují. Nebojte se mýt si vlasy každý den. Rčení, že čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí, je jen pověra. Při mytí také nezapomeňte na masáž pokožky hlavy - je to příjemné, a navíc tím pomáháte vašim vlasovým kořínkům. A pro zvláště otrlé jedince máme ještě jednu radu - vlasy si oplachujte studenou vodou! Dopřejete jim tak jednak malý trénink na zimu a jednak se vám potom budou více lesknout.

Udělejte si doma přírodní masku na vlasy
Na lámavost pomůže banán
Lesk a zdraví lámavým vlasům vrátí banán ve směsi se žloutkem a olivovým olejem. Rozmačkejte jeden velký banán s jedním žloutkem a čtyřmi lžícemi olivového oleje. Směs vetřete do vlasů a nechte dvacet minut působit. Potom důkladně opláchněte. Touto kúrou vlasům dopřejete vitamin B, K a A a také draslík. Tuto proceduru opakujte každý týden, dokud se vlasy nezregenerují.

Rozmarýn vlasy probere
Pokud se cítíte unavená a vyčerpaná, odrazí se to také na kvalitě vašich vlasů. Zkuste kúru z rozmarýnu! Ten totiž obsahuje látky, které podporují prokrvení pokožky hlavy. Vlasy jsou pak lépe vyživovány a zlepší se tedy i jejich vzhled. Hrst rozmarýnu převařte v litru vody a nechte deset minut luhovat. Pak odvar sceďte, jemně ho vmasírujte do pokožky a již neoplachujte. Celou proceduru můžete spojit s rozmarýnovou koupelí - prospěje vám to.

Citronem proti lupům
Příznivé účinky citronu na pleť jsou obecně známé a to samé platí i o pokožce vlasů. Citronová šťáva totiž zabraňuje šupinatění kůže a výrazně snižuje tvorbu lupů. Šťávu z jednoho citronu přeceďte přes nekovové sítko a vlijte do jednoho litru vlažné převařené vody. Po umytí jí vlasy opláchněte, jemně je osušte a nechte volně uschnout. Totéž opakujte po každém mytí. Vaše vlasy pak budou lesklé a voňavé.

Levandule proti mastnotě
Levandule zklidňuje podrážděnou pleť celého těla, tedy i pokožku hlavy. Navíc ovlivňuje i tvorbu vlasového mazu. Na přípravu masky budete potřebovat 1 dcl olivového oleje, deset kapek levandulového oleje nebo pět kapek levandulové tinktury. Vše smíchejte dohromady, vmasírujete do pokožky hlavy a nechte patnáct minut působit. Na závěr si vlasy dobře umyjte šamponem. A pozor - tato kúra působí také proti bolesti hlavy!

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz