Zpravodajství

Jana Ema Bernášková: „Od narození Justýnky zase vídám anděly!“

Jana Ema Bernášková: „Od narození Justýnky zase vídám anděly!“
Zdroj: TV Nova

Půvabná kadeřnice Betyna z oblíbeného denního seriálu televize Nova Ulice před nedávnem porodila holčičku Justýnku. Svět kolem i život najednou dostal nový rozměr a vůni. Povídali jsme si s ní však nejen o mateřství, ale třeba také o blížících se Vánocích.

Janě Emě Bernáškové se před časem prolnul její seriálový život s tím reálným. V seriálu i v životě se stala mámou a roztočil se kolotoč jménem „mateřská". „Chlapi prý tvrdí, že mateřská je jedna dlouhá dovolená. Ale já říkám, ať si to klidně zkusí! Myslím si, že by netrvalo dlouho a dožadovali by se výměny. Mateřská, to je neustálá pohotovost," říká sympatická herečka.

Přerod v mámu
„Každá žena začne vnímat svět po porodu trochu jinak. I já jsem byla paf. V den porodu mě zajímalo pouze to, jestli je miminko v pořádku. Když mě ujistili, že ano, chtěla jsem jenom spát a spát a spát. Ale druhý den ráno jsem se bláznivě zamilovala. A každým dnem je to silnější a silnější. Doufám, že mám dost velké srdce, aby se mi tam všechna ta láska vešla. Přinejhorším si pořídím nafukovací," dodává s úsměvem. Společně se svým manželem si původně myslela, že čekají chlapečka. „Všechny porodní báby amatérky nám tvrdily, že to bude stoprocentně kluk. Porodník ale najednou držel v náručí krásnou holčičku a my jsme byli šťastní. Když jsem ji viděla poprvé, napadlo mě, že má hlavu jako klakson," směje se.

Jaká máma, taková dcera
Každá maminka si právem o svém dítku myslí, že je tím nejkrásnějším na světě. A jinak tomu není ani u Bernášků. „Justýnka je děsně chytrá, talentovaná, roztomilá, hodná - zkrátka báječná," směje se Jana, ale najednou zvážní: „Chtěla bych být milující máma, která na jednu stranu hřeje láskou, ale na druhou stranu vytyčí pravidla a hranice, které se musí dodržovat. Myslím si, že pravidla potom dospívajícím dětem pomáhají zorientovat se v životě. Výchova je důležitá pro celý život, i když to někomu může připadat patetické. Je to stejné jako s domem - když se základ postaví špatně a dům stojí nakřivo, všechno se v něm sype."

Důležité dětství
To, jak si dítě prožije dětství, ovlivní jeho další život. A ne všechny děti mají, jak se říká, na růžích ustláno. Janu Bernáškovou její dětství však na život připravilo dobře. „Moje dětství bylo chvílemi opravdu těžké. Měla jsem nemocnou maminku a vůbec celá naše rodina byla zvláštně tajemná. Ale na druhou stranu musím říct, že jsem se díky tomu naučila postarat sama o sebe. A to je velmi důležité," zamýšlí se. „Vzpomínám si, že jsem neměla moc kamarádek, a proto jsem si vytvořila svůj svět, ve kterém jsem si hrála s neviditelnými dětmi."

Po mámě herečkou
V příštím roce uvidíte Janu coby Betynu znovu na obrazovce. V Ulici si zahraje i její Justýnka. Obě už mají pár natáčení za sebou. „Justa zatím zvládá natáčení skvěle, ale já jsem naprosto nemožná. Je pro mě těžké soustředit se na práci a zároveň kontrolovat, co se děje kolem malé. Najednou nejsem schopná být herečkou, protože ve mně pořád buší máma. Takže pletu texty, motám páté přes deváté a koukám jen na to, jestli jí nekape slina nebo se na ni někdo ošklivě nekouká." A jak to může Jana všechno zvládat? Být najednou herečkou i mámou chce, jak říká, ten správný systém. „Mojí nabíječkou je Justýnka. Když se směje, chce se mi tančit. A taky přece máme tatínka, který nám pomáhá, a tetu Alenku. Ale i přesto, když vidím postel, upadám rovnou do bezvědomí," žertuje.

První Vánoce ve třech
Letošní Vánoce bude Jana s Justýnkou ještě trávit s rodinou svého manžela. „Ale od příštího roku je budeme slavit doma - jen my tři. Bláznivě se na to těším! Začneme večeřet ve chvíli, kdy vyjde první hvězdička na nebi. Budeme držet půst, abychom uviděli zlaté prasátko. Taky chceme Justýnce naplánovat nějakou tradiční vánoční procházku za Ježíškem do Betléma. Všechno najednou dostává úplně jiný rozměr a vůni," těší se. „Jako dítě jsem věřila na kouzla, a tento den byl pro mě od samého rána magický. V dospělosti se ten pocit nějak vytratil, ale od narození naší dcerky zase vídám anděly."

Malý dotazník
Baví mě... jen tak snít s otevřenýma očima.
Nejraději mám kolem sebe... svého muže a svou dceru.
Rozum mi zůstává stát nad tím, že... mě má můj muž rád, jako rovnátka svůj drát.
Zrušila bych... smutek opuštěných dětí.

Kdo je Jana Ema Bernášková
- Narodila se 21. února 1981 v Ostravě.
- Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě.
- Každý den ji můžete vídat v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.
- Je vdaná, společně se svým manželem Davidem mají dcerku Justýnku.

Janu Emu Bernáškovou sledujte v nekonečném seriálu Ulice každý všední den v 18.45 na Nově!

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz