Zpravodajství

Těžkej Pokondr: „Do výběru partnerek si nemluvíme!“

Těžkej Pokondr: „Do výběru partnerek si nemluvíme!“
Zdroj: Sony BMG

Po několika letech bude vyhlašování cen Český slavík Mattoni moderovat opět dvojice. A to ne ledajaká! Roman Ondráček a Miloš Pokorný coby duo Těžkej Pokondr jsou totiž jediní, jež budou mít na svém moderátorském kontě obě nejznámější české hudební ankety – Anděla, kterého moderovali před deseti lety, a letos Českého slavíka Mattoni. Co od nich můžete čekat a čeho se naopak nedočkáte?

Těšíte se na ten okamžik, kdy řeknete v přímém přenosu „Vítejte na slavnostním předávání cen Český slavík Mattoni 2006"?
Roman Ondráček: Proč to nepřiznat, těšíme se. A to moc. Po celou dobu, co jsme tu nabídku nedostali, jsme Českého slavíka sledovali a říkali si, že bychom to třeba udělali líp, nebo naopak hůř, ale prostě jinak. A že je škoda, že tu šanci nemáme. Dvakrát jsme byli dokonce v pozici nominovaných. To nás docela pobavilo, i když nás podpora fanoušků samozřejmě těšila.

V jakém duchu hodláte svoje moderování pojmout?
Miloš Pokorný: Určité věci tam musejí být řečeny, a to se musí respektovat. Nemáme ambici z toho udělat svůj večer, ale pár překvapení samozřejmě máme.
Roman Ondráček: Není to přece o nás, ale o oceněných. Bylo by nefér, kdyby se kvůli našim fórům zapomnělo na to, kdo vyhrál. Měli jsme připravené jedno „hardcorové číslo", ale nakonec jsme se ho rozhodli vynechat právě z tohoto důvodu. A nechceme během předávání ani zpívat, i když to od nás někteří možná očekávají. To podle mě k moderování tohoto večera nepatří.

Jak se vám líbily poslední galavečery? Nakolik jste souzněli se stylem moderování, který do Českého slavíka vnesli Leoš Mareš a Ondra Brzobohatý?
Roman Ondráček: Poslední tři večery se povedly. Lidé si je zapamatovali, mluvili o nich. Leoš Mareš ukázal, že to lze moderovat i zábavným způsobem, který pobaví a zároveň neurazí. I když s námi teď asi nebude souhlasit třeba Ester Ládová (smích)...

Večer se bude konat ve Státní opeře, a tak se nabízí otázka, kolikrát v životě jste už vlastně v opeře byli?
Roman Ondráček
: Já asi pětkrát a pokaždé to byl fajn zážitek.
Miloš Pokorný: I já mám z opery fajn zážitky, až tedy na balet Ferda Mravenec, u kterého jsem se jako dítě příšerně nudil.

Jak reagovali lidé ve vašem okolí, když se dozvěděli, že letos budete moderovat Českého slavíka?
Miloš Pokorný: Někteří řekli, že to je fajn, jiní se divili...
Roman Ondráček: To je jednoduché - někteří byli více nadšení, zatímco jiní méně.

A jak jste reagovali vy?
Roman Ondráček: Odehrávaly se v nás strašné věci. Nespali jsme, volali jsme si, mailovali, sešli se s naším psychologem... Ale nakonec jsme to vzali (smích).
Miloš Pokorný: Nejdřív nám to nabídl režisér Jiří Adamec. Odpověděli jsme, že pokud budeme mít nápad, jak to pojmout, vezmeme to. Ten nápad přišel, tak jsme do toho šli.

Prozradíte, o jaký nápad jde?
Miloš Pokorný: Samozřejmě že neprozradíme! To bychom diváky připravili o překvapení! Nechme to až na toho 9. prosince.

Budete bláznivější, nebo umírněnější než vaši předchůdci?
Miloš Pokorný: Ani bláznivější, ani umírněnější. Uděláme to prostě svým stylem - tak, aby to bavilo i nás samotné. Nebudeme vycházet ze žádného z předchozích večerů.

Před pár lety vyhlášení uváděly smíšené dvojice. Nebude vám při moderování na pódiu chybět ženský prvek?
Roman Ondráček: Dámy tam budou - budou předávat ceny, vystupovat, vydávat lístky v šatně...
Miloš Pokorný: Před námi to taky moderovali jen chlapi a ženský element jim nechyběl.
Roman Ondráček: My si spolu po těch letech v pohodě vystačíme (smích).

Jak jste se vlastně seznámili?
Miloš Pokorný: Úplně náhodou. Někdy v roce 1988 přes známé ze zahraničí... Přes jednu velkou hvězdu, kterou bohužel nemůžeme jmenovat, škoda... (smích)
Roman Ondráček: Byla to taková obyčejná neobyčejná náhoda. Něco neobyčejného v ní každopádně být muselo.

Byli jste si sympatičtí hned od začátku?
Miloš Pokorný
: Jistě, jinak bychom se dál nevídali. Ale určitě to neprobíhalo tak, že jsme si padli kolem krku hned při prvním setkání a od té doby jsme bez sebe nemohli být.
Roman Ondráček: Mně se líbil už od začátku Milošův humor. Ale že nám to vydrží až do roku 2006, to jsem určitě nečekal. Jsem z toho sám překvapený.

Umíte si představit, že byste se pohádali třeba právě kvůli moderování Českého slavíka? Například o to, kdo byl vtipnější nebo kdo měl víc prostoru?
Roman Ondráček
: Možné je všechno, ale na druhou stranu nám už není dvacet. Jsme dospělí lidé a dokážeme si předem ujasnit, co kdo z nás bude říkat, aby to bylo vyvážené.
Miloš Pokorný: Smyslem našeho moderování není, abychom se navzájem přebíjeli, ale aby to působilo dobře jako celek. A to neplatí jen pro předávání těchto cen.

Vaše hudba je založená na parodiích osvědčených hitů. Už se na vás nějaký zpěvák kvůli tomu, jak jste jeho píseň pojali, urazil?
Miloš Pokorný
: Nevzpomínám si, nebo se nám to možná báli říct... Ale u některých textů nám na ně jejich autoři vůbec nedali povolení, protože nechtěli, aby se to parodovalo.

Máte nějaký hudební idol, který je pro vás v tomto smyslu nedotknutelný?
Roman Ondráček: Ne. Když to má fór a nápad, jdeme do všeho.
Miloš Pokorný: Veškerá populární muzika je přece o tom, že by to měla být zábava. I když někdo bere své dílo tak vážně, že to vnímá jinak. My ale ne!

Prošli jste jako moderátorská dvojice několika rádii, což znamená hodiny a hodiny společně stráveného času. Je ještě něco, co o sobě za ta léta navzájem nevíte?
Roman Ondráček
: Třeba jsme nadaní na vrcholový sport a nevíme to! V našem věku by už ale ani nemělo cenu se tím trápit a vůbec s tím začínat - maximálně bychom se mohli uplatnit jako trenéři nebo poradci trenérů.

Znáte navzájem svoje partnerky?
Miloš Pokorný: Ano, ale do jejich výběru si nemluvíme. Představujeme si je totiž až ve chvíli, kdy s nimi jsme.
Roman Ondráček: Ostatně v mém případě to už ani nejde - jsem už totiž ženatý.

Český slavík pro mě odjakživa znamenal...
Roman Ondráček
: ... asi nejznámější a nejkritizovanější českou anketu popularity.
Miloš Pokorný: ...Karla Gotta.

V obleku s kravatou si připadám jako...
Miloš Pokorný: ...jako chlap, který má na sobě oblek s kravatou.
Roman Ondráček: ...líp než v plísňáčích a dírkovaném tílku. To už mám zaplaťpánbů za sebou (smích).

Kdybych měl neomezenou možnost výběru, jako zahraniční hvězdu bych letos vybral...
Roman Ondráček: To neřeším, to má na starosti dramaturg pořadu. Zahraniční host je sice fajn zpestření, ale Český slavík není o zahraničních celebritách.
Miloš Pokorný: ...kdyby to bylo možné, rádi bychom přivítali Barbru Streisand. Na tu by nám ale možná nestačily ani ty neomezené prostředky (smích).

Nejhorší by bylo, kdyby se při přímém přenosu stalo, že...
Miloš Pokorný: ...pro moderátora jedna jediná věc - kdyby totálně vypadl zvuk.
Roman Ondráček: Přesně tak. Kdyby došlo k výpadku zvuku, slyšely by nás asi jen první tři řady, a jen kvůli těm tam přece nebudeme (smích)!

Kdo tvoří duo Těžkej Pokondr
- Oba se narodili v Praze - Roman Ondráček 26. července 1966 na Petřinách a Miloš Pokorný 28. dubna 1964 ve Strašnicích.
- Na počátku devadesátých let začali svou moderátorskou dráhu v Rádiu Bonton, posléze spoluzakládali Rádio City. Od roku 1994 moderovali Ranní show na Evropě 2 a zároveň na Frekvenci 1 Dance party studio live. Na podzim roku 2001 začali s moderováním a hudební dramaturgií v Expres radiu, kde mají dnes svou odpolední šou WOW !.
- Od roku 1995 vydali postupně sedm alb (naposledy Safírový Jadel), jednou vyprodali pražskou Lucernu a dvakrát Euroclub v Chicagu. Stali se třikrát za sebou nejprodávanějšími interprety v České republice.

Vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni 2006, které bude moderovat duo Těžkej Pokondr, uvidíte v sobotu 9. prosince ve 20.00 na Nově!

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz