Zpravodajství

Marek Němec alias Hynek Páleník z Ordinace

Marek Němec alias Hynek Páleník z Ordinace
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

V roli syna svérázné pediatričky Běly Páleníkové, kterou v seriálu Ordinace v růžové zahradě skvěle hraje Zlata Adamovská, se mihnul zajímavý mladý herec – Marek Němec. Pojďme si ho představit trochu blíž! Proč překvapivě změnil plány a namísto studia architektury se přihlásil na DAMU? A co je mu sympatické na jeho seriálové matce?

Nedávno do zápletky seriálu Ordinace v růžové zahradě zasáhla nová postava Hynka Páleníka, tedy „ztraceného syna" rázné pediatričky Běly Páleníkové (Zlata Adamovská). Po letech se vrátil z Austrálie, kde žil se svým otcem, a otevřel tak staré rodinné trauma. „Na téhle postavě se mi velice líbí právě to, že řeší rodinné trable. Tím pádem je co hrát a člověk může zužitkovat své osobní zkušenosti," zamýšlí se nad svou rolí samotný představitel Hynka, Marek Němec. „Tihle dva se odcizili v době, kdy byl milencem Páleníkové Pavlis (Jiří Štěpnička - poznámka redakce), kterého Hynek nemůže vystát."

Do Ordinace s horečkou
Konkurz do seriálu Ordinace v růžové zahradě prý Marek absolvoval s vysokou horečkou. Nakonec však i přes tento „chřipkový handicap" roli Hynka dostal. „Je to pro mě zajímavá práce už proto, že zatím nemám takřka žádné zkušenosti s filmem či seriálem," přiznává. „Velice přínosné pro mě je i setkání se Zlatou Adamovskou. Je velice vstřícná a navíc mi umí i dobře poradit. Je zkrátka vidět, že je profesionálka."

Od stavařiny k divadlu
„Na divadle mě nejvíc fascinuje možnost přímé komunikace s publikem. Kromě toho se věnuji i režii, v čemž bych rád pokračoval čím dál intenzivněji a častěji," tvrdí cílevědomě Marek. K herectví se ale dostal víceméně náhodou. Původně vystudoval stavařinu a hodlal v tom i pokračovat, protože ho fascinovala architektura. Pak se ale ze zvědavosti přihlásil na přijímačky na DAMU, aby zjistil, co obnáší přijímací řízení na uměleckou školu. U zkoušek obstál, herectví ho chytlo, a tím pádem na studium architektury rezignoval. O Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde je momentálně v angažmá, mluví s nelíčeným nadšením. „Je tam nový mladý kolektiv, potkávám se tam s řadou lidí z ročníku. Tohle divadlo bylo vždycky experimentální scénou fungující díky hercům, kteří na sebe navzájem slyšeli." Momentálně pro něj zkouší další zajímavou inscenaci od Andrewa Bovella Zmatení jazyků, což je mrazivá hra o rozpadu pěti provázaných partnerských dvojic.

Snowboarďák každým coulem
Když zrovna nestojí na prknech, která znamenají svět, nebo před kamerou, prchá na ozdravnou kúru do přírody - na venkovský statek svojí maminky. „Nedávno skončila se svojí účetní firmou, aby se stala „profesionální vesnickou ženou", vysvětluje s úsměvem Marek. Jeho dalším koníčkem je čtení, slabost má zejména pro romány ruských autorů. Zkrátka ovšem nepřijde ani sport, loni totiž propadnul snowboardingu, a doufá, že letos stráví na sjezdovkách co nejvíc času. „Pohyb, který byl na DAMU důležitou složkou výuky, mi teď chybí. Kolikrát cítím, že tělo bez pravidelného tréninku nefunguje jako kdysi."

Kdo je Marek Němec
- Narodil se 24. dubna 1981 v Chebu.
- Po absolvování stavební integrované střední školy byl přijat na DAMU.
- Momentálně ho můžete vidět v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (v inscenaci Čechovových Tří sester hraje plukovníka Veršenina, v dramatizaci románu Uražení a ponížení zase vystupuje jako jeden z hlavních „ponižovatelů" Velkovský) či v Divadle v Celetné (například ve hře dramatika Toma Stopparda Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi, která rozehrává osudy dvou Hamletovských postav).
- Kromě role v seriálu Ordinace v růžové zahradě se také mihnul v komedii Non plus ultras. Objevil se i v krátkém studentském filmu Michala Sedláčka Náraz.

Nejoblíbenější...
Barva - „Cihlově oranžová. Působí na mě teple a zároveň opticky nezmenšuje prostor."
Hudební styl - „To je těžké...Mám rád spíš jednotlivce napříč všemi styly."
Sex idol - „Monica Bellucci. Je to nádherná žena, a navíc i zajímavá a hluboká osobnost."
Jazyk - „Francouzština. Zatím umím jen anglicky a německy, ale doufám, že jednou budu mít čas právě i na francouzštinu."
Alkoholický nápoj - „Karibský rum. Nedávno jsem si udělal jachtařský výlet s osmi kamarády a během něj jsem si právě karibský rum prostě nemohl neoblíbit."

 

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz