Zpravodajství

Svět si připomíná 26 let od smrti Lennona

Svět si připomíná 26 let od smrti Lennona

Jeden z největších géniů popu a bývalý basista a zpěvák Beatles John Lennon byl před 26 lety proradně zastřelen svým pomateným fanouškem. Lennonův život ukončil několika výstřely ze zadu, a to vše před očima zpěvákovi manželky Yoko Onno. Lennona si připomínáme v našem rozhovoru s předsedou Fanklubu The Beatles!

Zdroj: TV Nova

Svět se potom náhle ponořil do smutku. Statisíce fanoušků oplakávalo smtr muže, který zejména v posledních letech hlásal lásku a mír, především v souvislosti s válkou ve Vietnamu. Lennonovi nebyl osud světa lhostejný. Byl vůdčí osobností vlny tzv. hippies, kteří odmítali americkou angažovanost ve východní Asii a poukazovali na nesmyslnost války.

John Lennon byl spolu s Paulem McCartneym mozkem i duší Beatles. Složil desítky skladeb, které si dodnes nezestárli. Je paradoxní, ale i příznačné, že právě muž odmítající násilí a válku zemřel násilnou smrtí. Jeho vrah dostal doživotí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz