Zpravodajství

Rozdělený Výběr se zavřel do studia

Idylka v neklidném Pražském Výběru, jež nastartovala velký comeback v roce 2003, netrvala dlouho. Skupina nyní opět stojí na rozcestí, neboť rozpustila původní složení Pavlíček, Čok, Kryšpín a Kocáb. Pod názvem Pražský Výběr II nyní fungují pouze poslední dva jmenovaní. Přesto se neblíží konec. Ve studiu už se rodí nová deska.


Kapela Pražský Výběr se dostala na rozcestí, protože Michal Pavlíček a Vilém Čok jsou dlouhodobě zaneprázdnění vlastními projekty. Po dlouhých diskuzích tak Michael Kocáb a Klaudius Kryšpín dospěli k rozhodnutí zatím pokračovat jako Pražský Výběr II. K uvedeným muzikantům se proto přidali Glenn Proudfoot, Richard Scheufler a Zlata Kinská.

Představujeme se
Michale Kocáb na novou sestavu pěje samou chválu. "Glenn je fantastický kytarista i člověk," říká Kocáb a dodává, že cvičí cca 8 - 10 hodin denně. "Hraje velmi tvrdě a rytmicky naprosto precizně, má neuvěřitelná sóla a je úplně klidný a disciplinovaný. Dá se říci, že pokropil kapelu živou vodou z Austrálie - pracovitostí. U Richarda řeším jednu záhadu: jak je možné, že basista světového formátu a také znamenitý zpěvák je u nás tak málo známý. Muzikanti ho znají velmi dobře, ale myslím v hudební veřejnosti," uvažuje kapelník Výběru II. "Zlata má zase naprosto originální styl zpěvu a skvěle tancuje. Spoléhám na ní, co se týká ustřelené show," uzavírá. 

Aktivity nové pětky
Pětice muzikantů od září tohoto roku natáčí nové CD pod pracovním názvem „Vymlácené rockové palice", které by mělo vyjít v únoru 2007. V průběhu října a listopadu kapela nazkoušela celý nový repertoár v Kocábově studiu a v prosinci by měla natočit několik klipů. "Hlavním producentem projektu je Jan Soukup, který má na starosti vše, co slovo producent obsahuje a protože je vystudovaný filmař, měl by natočit i některé klipy a ujmout se režie celého projektu," prozrazuje Kocáb.

 

Pokud půjde vše podle plánu, bude Pražský Výběr II do března zkoušet a na přelomu dubna vyrazí na grandiózní turné po České a Slovenské republice. Pětice slibuje Kocábovy hity Pražského Výběru od Pražákům je hej, Tatrman, Snaživec, S.O.S, Hrabě X po Haťa Paťa i nové songy.

Kocábova jízda
Michael Kocáb ze sebe nyní chrlí jeden nápad za druhým, a tak brzy vydá další sólové CD, které nahrál se Zlatou Kinskou, Glennem Proudfootem, Klaudem Kryšpínem a hosty. Některé skladby z tohoto alba se také objeví na koncertech nového Výběru. Své tvůrčí zaujetí Kocáb vysvětluje: "Manažerem a roadmanažerem Pražského Výběru II se stal Aleš Nejedlo, který ze mne doslova vydojil ty nové songy. Nebýt jeho, tak se to všechno v tak krátkém termínu nestihlo," říká Kocáb.

Celosvětové ambice
Pražský Výběr s římskou dvojkou avizuje velké ambice. Skupina má vizi předčít veškeré dosavadní úspěchy Výběru  a chce prorazit v evropském měřítku. Zároveň se ale nebojí Spojených států a už nyní  připravuje vystoupení v USA.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz