Zpravodajství

Praha zatočí s trhovci

Praha zatočí s trhovci
Zdroj: TV Nova

Hlavní město se rozhodlo zatočit s trhovci, kteří hyzdí svými stánky téměř každý volný kout. Ještě do Vánoc chtějí radní přijmout novelu tržního řádu, díky které by mělo z pražských ulic zmizet 39 tržnic.

Podobný model už s úspěchem zavedla některá další česká města. Tento obrázek zná naprosto každý. Stánky spojené igelitem do jednoho supermarketu, kde se prodává téměř všechno. Pražští radní už ale v metropoli podobné výjevy nechtějí. Ale například v Karlových Varech donutili trhovce z centra odejít. Ti, kteří chtěli zůstat, museli do kamenných obchodů. Na novelu pražského tržního řádu ale nedoplatí jen vietnamští trhovci. Radní chtějí přezkoumat každou tržnici ve městě.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz