Zpravodajství

V Mostě půjdou konšelé k soudu

Třináct mosteckých zastupitelů půjde k soudu. Podle obžaloby měli špatným prodejem akcií, které město vlastnilo, připravit Most o 22 miliónů korun. Obvinění zastupitelé to však odmítají.


Loni v dubnu předložilo 13 členů rady města zastupitelstvu návrh na prodej 103 000 kusů akcií teplárenské firmy United Energy za 216 miliónů korun. Jelikož ti samí lidé děli i v zastupitelstvu, návrh bez problémů prošel.

Město rozhodlo o prodeji akcií o několik dní dřív, než zasedala valná hromada United Energy, která měla určit výši dividend.

Valná hromada rozhodla o vyplacení dividend z akcií. Město tak přišlo o 22 miliónů korun. Je to částka, za kterou by se dal pořídit například kruhový objezd nebo velké dětské hřiště pro několikatisícové sídliště.
Ústecký hejtman Šulc prý dokonce dopisem vyzýval k tomu, aby se akcie neprodávaly. Zastupitelé se ale údajně obávali toho, že nabídka na odkoupení by se už nemusela opakovat.

Datum hlavního líčení zatím není známo. Za porušení povinností při správě cizího majetku třinácti zastupitelům hrozí až tříleté vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz