Zpravodajství

Případ nemocničního vraha prověří dvě komise

Dvě odborné komise zřídí kvůli sériovým vraždám v havlíčkobrodské nemocnici odstupující ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Řekl to dnes po setkání s vedením nemocnice v Havlíčkově Brodě. První by měla prověřit postup nemocnice v celém případu, druhá pak působení Petra Zelenky v nemocnici v Jihlavě.


Sériový vrah Petr Zelenka. Ještě než se jasně ukázalo, že v havlíčkobrodské nemocnici zavraždil osmi pacientů a u dalších devíti se o to pokusil, dostal výpověď. Našel si ale místo v jihlavské nemocnici, kde ho také policisté po měsíci zatkli. Pracoval jako každý zaměstnanec a ze strany nadřízených nebyla žádná výtka.

Ministr zdravotnictví dnes oznámil, že jedna ze dvou komisí, které nechá zřídit, bude prověřovat i vrahovo působení právě v Jihlavě. Ačkoli už nemocnice v Havlíčkově Brodě měla ve chvíli, kdy odtud Zelenku propouštěli, podezření, nemocnici v Jihlavě nikdo nevaroval. A vyčíst se nic nedalo ani z výpovědi, byla totiž uzavřená dohodou.
Druhá komise ministerstva bude přímo v havlíčkobrodské nemocnici prověřovat medicínské postupy.¨

Sériový vrah zatím už druhý den absolvuje další výslechy na policii v Hradci Králové a to za přítomnosti nového advokáta. Vrahovi rodiče totiž prý nebyli spokojeni s tím minulým a tak ho vyměnili.
Neustále se spekuluje také o tom, proč Zelenka vraždil. Z důvěryhodného policejního zdroje máme informaci, že nejpravděpodobnějším motivem bylo to, že se Zelenkovi líbil pohled na bezmocné lékaře, kterým se nedaří zachránit pacienta.

Znalecké komise zřídí ministr zdravotnictví už příští týden. Komise by měla navrhnout i postup, jak prověřit působení Petra Zelenky i v minulosti. Nedokáže ale odhadnout, kdy by mohly být známé první výsledky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz