Zpravodajství

Velký večer ve Státní opeře: Český slavík živě na Nově

Dnes večer se můžeme těšit na přímý přenos ankety Český slavík. Ze státní opery jej vysílá živě TV Nova. V pořadí již 41. ročník režíruje Jiří Adamec. Průvodci pořadem budou protagonisté populární dvojice Miloš Pokorný a Roman Vondráček, kteří jsou známí pod hlavičkou Těžkej Pokondr.


Režisér Jiří Adamec si velmi pochvaluje budovu Státní opery. "Je to nejkrásnější dům v Praze," říká Adamec. Sice se zdá na první pohled malá, ale při správném nasvícení se podle Adamce pěkně zvětší.

Obhájí trofej opět "božský Kája"?

O ocenění Českého slavíka se budou ucházet v kategorii zpěváků Dan Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Daniel Landa a Jaromír Nohavica. Mezi zpěvačkami se do nejlepší šestky probojovaly Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková a Helena Zeťová. Českým slavíkem v kategorii skupin se může stát Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof či Olympic.

V přímém přenosu budou účinkovat například Divokej Bill, Petr Kolář, Chinaski, anebo kdo jiný než sám Karel Gott. Český slavík se v této podobě vyhlašuje od roku 1996 a navazuje na "socialistického" Slavíka ze 60. let. Pro české hudebníky hlasovalo celkem 154 tisíc diváků.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz