Zpravodajství

Bratr bývalého poslance měl ve schránce výbušninu

Bratr bývalého poslance měl ve schránce výbušninu
Zdroj: TV Nova

Podivný případ řeší od noci pražská policie. Bratrovi bývalého poslance Petra Koháčka vhodil někdo do schránky na dopisy výbušninu. Policie teď zjišťuje, o jakou směs šlo a zda to nějak souvisí s bývalým poslancem. Ten teď pracuje jako poradce poslaneckého klubu ODS.

Rozesílání výbušnin politikům a jejich rodinám není v Česku naštěstí zatím příliš rozšířené. Praktikám Blízkého východu, kde veřejní činitelé i občané často umírají po teroristických útocích kvůli politice nebo náboženství, je naše republika vzdálena.

Útoky na ústavní činitele se však zřídka vyskytují. Příkladem může být například brutální napadení komunistického místopředsedy Jiřího Dolejše nebo zesnulého sociálnědemokratického politika Pavla Dostála v minulosti.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz