Zpravodajství

Závadné hračky ohrožují zdraví dětí

Dva týdny před Štědrým dnem se opět naplnily obchody. Každý se snaží najít vhodný dárek. Především rodiče chtějí udělat radost dětem.


Jenže na trhu se objevují hračky, které nakonec nemusí přinést smích a radost. Nevhodné hračky našla při svých kontrolách také Česká obchodní inspekce. Tradičním obrázkem českých Vánoc jsou nacpaná parkoviště a tisíce nakupujících lidí. Rodiče nechávají své děti v hracíchkoutech, a vyrážejí za nákupy. Radost z dárků chtějí udělat právě jim.

Jenže pozor! Na trhu se objevuje řada dárků, které počáteční radost mohou dětem zkazit. "Kontrolovali jsme 80 hraček v prodeji, závadu jsme zjistili v 18 případech," uvedla Česká obchodní inspekce. Pokud budete tedy kupovat dárek, přesvědčte se o jeho bezpečnosti a funkčnosti. Některé z nebezpečných výrobků ze seznamu Rapex si můžete vyhledat na internetu.


Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz