Zpravodajství

Vrah v bílém plášti: Muž dvou tváří

Doktor Jekyl a Pan Hyde - i tak označují renomovaní psychologové nemocničního vraha Petra Zelenku. Naše televize si na základě dostupných informací nechala vypracovat jeho profil. To, co jsme se dozvěděli, dává alespoň zčásti odpověď na otázku: "Proč Zelenka vraždil?"


Petr Zelenka. Milý, pozorný, pracovitý, takto o něm hovoří kamarádi, známí a kolegové z práce. Za vraždami prý stojí kombinace problémů v rodině se sexuální orientací, ale především obrovská snaha Zelenky stát se lékařem, což se mu nepovedlo. To vytvořilo silnou frustraci, která vždycky vede k nějaké agresi.

Vyzkoušel si, jaký je to pocit být tím, kdo rozhoduje o životě. Zabil prvního pacienta a líbilo se mu, jak si lékaři nevěděli rady.
I když si Zelenka myslí, jak silná je osobnost, podle psychologů to je slaboch. Zabíjel totiž lidi upoutané na lůžko, kteří se nemohli bránit.  

Rodina je v šoku

Zelenkova rodina je zdrcena. Schovává se na neznámém místě. Petru Zelenkovi v tuto chvíli hrozí mimořádný trest - doživotí. Existuje však způsob, jak by se mu mohl vyhnout. Pokud by všechny přesvědčil o tom, že je duševně nemocný.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz