Zpravodajství

Policie zadržela muže, jenž pobodal taxikáře

Nebezpečný útočník, který v pátek v Olomouci pobodal taxikáře, je už za mřížemi. Díky záběrům, které TV Nova odvysílala v Televizních novinách, se policistům přihlásilo několik svědků. Díky nim byl 24letý Slovák dopaden v jedné z olomouckých čtvrtí. Hrozí mu až 15 let vězení.


Událost se stala ve dvě ráno v pátek v Olomouci - Holici. Policie zjistila, že neznámý slovensky mluvící muž si na olomoucké autobusové nádraží objednal taxík. Zákazník nastoupil do mercedesu v barvě šedé metalízy. Jeli k hotelu Milotel v Hamerské ulici, a poté k benzinové čerpací stanici Slovnaft v Přerovské ulici, kde se muž pokoušel rozměnit pětitisícovou bankovku.

Pak pokračovali na parkoviště před restauraci Saloi. "Tam v kabině vozidla zákazník taxikáře napadl řezným nástrojem. Napadený se snažil aktivně bránit. Poté, co útočník zmizel, si sám prostřednictvím dispečinku přivolal pomoc," uvedla policejní mluvčí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz