Zpravodajství

Plzeň: Dvojice chodců sražena autem, muž nepřežil

Plzeň: Dvojice chodců sražena autem, muž nepřežil

Tragicky skončilo nakupování v jednom supermarketu pro dva slovenské občany v Plzni. Dvaadvacetiletá řidička ve Fiatu Tipo oba srazila při přecházení na přechodu pro chodce. Muž střet nepřežil, přejetá žena zůstává ležet s těžkým zraněním v nemocnici.


Devětatřicetiletému muži již nedokázali přivolaní lékaři pomoci. Těžkým zraněním ještě na místě podlehl. Pětačtyřicetiletá žena byla převezena na úrazové oddělení Fakultní nemocnice v Plzni, řekla mluvčí plzeňských záchranářů. Míru zavinění řidiče nyní vyšetřuje policie.

Řidička zastavila až daleko za přechodem

Podle informací TV Nova se řidičce podařilo zastavit až daleko za přechodem. Zřejmě pozdě reagovala a nebrzdila včas. Muže museli hasiči vytahovat zaklíněného pod vozidlem a marně se jej pokoušeli resuscitovat, uvedl pro TV Nova mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško (viz video). U mladé řidičky byl vyloučen alkohol. Obviněna bude z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí jí dva roky nepodmíněně. Na autě nebyla nalezena technická závada.

Klikněte na videoreportáž!

Další informace přineseme v Televizních novinách.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz