Zpravodajství

Slavíci zezadu

AKTUALIZOVÁNO - Výsledky jsou sečteny, Slavíci rozdáni, je čas na rekapitulaci a informace ze zákulisí. Moderátoři slavnostního večera prozradili, že přenos málem zablokovala tiskárna, vítězové se svěřili, jak se jim noc před vyhlašováním spalo a jak s cennou trofejí naloží.


Anketa Český slavík má své vítěze! Zlaté sošky si domů odnesla kapela Divokej Bill, zpěvačka Aneta Langerová a svou neoblomnou pozici udržel Karel Gott. Ačkoli anketa nepřinesla žádná velká překvapení, drží se trend mladých tváří, což potvrdila i nejmladší oceněná v historii ankety teprve třináctiletá Ewa Farná. Ta si odnesla trofej za Objev roku. 

Vítěz dvaatřicátého Zlatého slavíka na tiskové konferenci prohlásil, že je ve skvělé společnosti vynikajících zpěváků a muzikantů. "Ve svém věku a s tím obrovským věkovým rozdílem si myslím, že je opravdu neuvěřitelné, že mezi nimi pořád jsem," narážel Karel Gott na věk vítězů, mezi nimiž byli i Skokané roku zpěvák Matěj Ruppert a Iva Frühlingová. Ze skupin si nejvýše poskočili Wanastovy Vjeci, ti se však nezúčastnili přímého přenosu, tak za jednen stůl s Mistrem nezasedli. 

Ewa a Karel o škole
Objev roku, třináctiletá Ewa Farná, se zmínila, že by si s králem české pop music ráda zazpívala. "Bylo by to krásné si s panem Gottem zazpívat," usmívala se mladičká zpěvačka. Karel Gott na to s lehkostí okamžitě reagoval: "Ale nesměl by to být žádný love song, to bych měl asi problémy." Ewa se chytila hozené rukavice a doplnila, že by to byla píseň o škole. 

Slavíkparty v Ambasadoru
Po skončení přenosu se většina odebrala na večírek do hotelu Ambassador. V jeho útrobách byste ale nepotkali Anetu Langerovou ani Lucii Bílou. Ostatní vítězové si v hotelu připili a Karel Gott rozkrojil obří dort. Ewa Farná celý večer zářila, rozdávala úsměvy na všechny strany a stále opakovala, jak se na všechno moc těší. 

Tiskárna málem zablokovala přenos
Moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček prozradili, že přímý přenos málem položila obyčejná tiskárna. "My jsme ještě v sobotu dopoledne dopisovali x-tou verzi scénáře, protože se na poslední chvíli některé věci měnily, a když jsme to dodělali a vytiskli, zjistili jsme, že došel toner. Scénář jsme dali na takovou tu gumovou věcičku a jeli do opery. Kdyby to na té flashce nebylo, tak vůbec nevím, co by se dělo," uzavírá půlka moderátorské dvojice Miloš Pokorný.

Na to, jaké měli spaní hlavní aktéři slavičího večera, se podívejte v naší videoreportáži.  
 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz