Zpravodajství

Slabý signál: Nejdou krizové linky

Značné problémy s krizovými telefony mají kvůli slabému signálu některé obce pod horou Říp. Když ovšem chtěl jeden z mobilních operátorů postavit pod Řípem vysílač, narazil na nesouhlas úředníků v Roudnici nad Labem. Podle nich by totiž vysílač narušoval pohled na památnou horu.


Hora Říp - dominanta českého středohoří dělá vrásky místním lidem. Překáží v přenosu signálu na mobily. Co je ale horší, hluché jsou tady i krizové telefony, které mohou v mimořádných situacích pomáhat zachraňovat lidské životy.

Jen kousek odtud je velká chemička. Nikdo nechce ani domyslet, co by se stalo, kdyby se starosta v případě havárie nemohl dovolat. Jeden z operátorů chtěl přímo pod Řípem postavit vysílač. Odbor životního prostředí to ale zamítl. Kovová konstrukce by prý hyzdila panorama bájné hory.

O tom, jestli pod Řípem nakonec vyroste pětatřicetimetrový stožár, teď rozhodne krajský úřad v odvolacím řízení. Mobilní operátor na oplátku slibuje, že vysílač nebude žádné monstrum, ale bude připomínat obyčejný strom.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz