Zpravodajství

Oběť vraha v bílém plášti mohla žít

Poslední oběť nemocničního vraha Petra Zelenky, 83letá Marie Fialová, mohla žít! Televizi Nova to definitivně potvrdil ministr zdravotnictví Tomáš Julínek s tím, že havlíčkobrodská nemocnice hrubě pochybila. Podle něj minimálně primář oddělení, kde se vše odehrávalo, před osmou vraždou naprosto přesně věděl, kdo heparinem zabíjí. A přesto nikdo nezasáhl.


To, že všechna úmrtí jsou spojena s Petrem Zelenkou, se potvrdilo v polovině září. Vzal si totiž dovolenou a podivná krvácení pacientů ustala.

Zelenka tak po dovolené nastoupil do práce a 24. září zabil svou poslední oběť Marii Fialovou.

"Já si myslím, že kdyby nemocnice konala, tak by nemuselo dojít k tomu tragickému případu poslednímu," řekl TV Nova Julínek.

Pejchl: Já nic, já muzikant 

Odvolaný ředitel nemocnice jakoukoli spoluvinu odmítá. Prý nic o vraždách netušil. "Já jsem se poprvé o vraždách dozvěděl 3. prosince na tiskovce od policie," řekl Nově Josef Pejchl. Příbuzní poslední Zelenkovy oběti mají pocit, že nemocnice chtěla vše ututlat.

Ministr Julínek teď nechá vše řádně prošetřit policií.

Bývalý ministr zdravotnictví Rath nerozumí tomu, že lékařům havlíčkobrodské nemocnice trvalo měsíce, než rozpoznali vražedný heparin, a že nevěděli, jak zasáhnout. „Heparin má entidum, čili jakýsi lék, který zruší během několika sekund účinky toho heparinu," uvedl Rath.

Havlíčkobrodská nemocnice teď bude s pozůstalými jednat o odškodnění a bude mít těžkou pozici. Příbuzní obětí totiž avizují, že za pochybení vedoucí k vraždám budou žádat mnohamiliónové odškodné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz