Zpravodajství

Tučné pokuty České pošty

Česká pošta (ČP) zaplatila 5 345 000 korun v letošním roce na pokutách Českému telekomunikačnímu úřadu. Ten totiž při kontrolách odhalil dlouhodobé protiprávní jednání pošty při doručování zásilek.


"Dnes podáte, zítra dodáme," to je slogan České pošty, který podle ČTÚ často neplatil. Třeba za balíky pošta zaplatila půlmilionovou pokutu.

Přestože lidé byli na Kladensku doma, pošťáci pouze vhodili do schránek oznámení, že balík leží na poště. To je ovšem podle zákazníků pošty zcela běžné i v jiných regionech.

A další pokuty? Třeba za 800 případů, kdy pošta předala peníze neznámým lidem, a pak je odmítala vyplatit skutečným adresátům. Dalším prohřeškem ČP bylo, že od 1700 pošt zdržovala zásilky o jeden den, že špatně chránila osobní data a nebo, že doporučenou zásilku předala jiné osobě a zfalšovala podpis.

ČP: Vše je v pořádku

Pošta tvrdí, že se při přepravě miliardy zásilek ročně občas něco stane. Jde prý ale téměř vždy o selhání jednotlivce. S tím ale ČTÚ nesouhlasí.

Pošta na pokuty už zareagovala. Začala používat čipové tzv. třesoucí se dopisy a balíky, reagující na sebemenší pohyb.Česká pošta za některé udělené pokuty už prý na hodinu vyhodila několik zaměstnanců. Jde prý o výstrahu ostatním pošťákům, aby napříště pracovali podle předpisů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz