Zpravodajství

Nejstarší žena kouřila pravidelně marihuanu

Zřejmě nejstarší žena světa, Indka Fulla Nayak (125) zemřela doma, podle lékařské zprávy zcela jednoduše na opotřebovanost organismu - tedy na stáří. Svou dlouhověkost vždy připisovala každodennímu kouření marihuany a občasnému popíjení palmového vína. Nepohrdla však ani šálkem horkého čaje.

Její vnuk Naryan Nayak (72) tvrdil, že Fulle bylo 125 let. Podle průkazu totožnosti vydaného v roce 1995 jí ale bylo "pouhých" 120 roků. Fulla, která byla babičkou už v době, kdy Angličané odešli z Indie, žila v městečku Kanapur ve slámou pokrytém domku z lepenice. Jak uvádí agentura Daily India, přežily ji dvě z jejích čtyř dcer a kolem pětadvaceti dalších příbuzných.

Fulla byla známá tím, že si ráda zakouřila gandžu neboli marihuanu a pochutnávala si na palmovém vínu, kterého každodenně vypila několik sklenek. Za celý život prý nebyla nemocná a kromě slabého zraku netrpěla žádnými nemocemi ani ve stáří. Až do smrti chodila bez hole.

"Za celé ty roky byly nejhorší nemoci, které mne postihly, nachlazení a trocha kašle," svěřila se několik dnů před smrtí. A co se jí nesplnilo?

"Těch nesplněných přání mi taky moc nezbylo. Jen snad kdybych tu ještě pár let pobyla, ráda bych dala trochu lásky mému prapravnukovi Radživovi," usmála se.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz