Zpravodajství

Ekologické vánoční stromky

Ekologické vánoční stromky

Brněnští ekologové se rozhodli pojmout Vánoce jinak. Tedy alespoň co se týče vánoční výzdoby a jeho hlavního prvku - vánočního stromku. Prodávají nyní stromky, které po svátcích bude možné vrátit do přírody.


Stromky tedy po Vánocích neskončí v popelnici, jak tomu bývá zvykem. Jejich majitelé se po svátcích sejdou a stromky zasadí opět do přírody. Co se týče druhu stromu, jedná se o jedle bělokoré. Měří pouhých 40 centimetrů, takže jako výzdoba slouží pouze symbolicky.

 Akce se v Brně koná již po sedmé. Sedm let tedy jeho obyvatelé pomáhají skloubit zájmy přírody a oslav vánočních svátků. Cílem akce je upozornit, že i stromy jsou živé. Zároveň také poukázat na možnost, že i Vánoce se dají slavit šetrným způsobem vůči přírodě. Zájem o tyto stromky každým rokem roste.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz