Zpravodajství

Nový hit: Antikoncepce s mentolovou příchutí

V lékárnách se objevily první antikoncepční pilulky, které se dají žvýkat a navíc i příjemně chutnají. Pilulky Femcon Fe obsahují tytéž hormony jako standardní antikoncepce. Jsou určeny ženám, které nerady polykají prášky.

Společnost Warner Chicott, která se zaměřuje na výrobu dermatologických i jiných výrobků pro ženy, tvrdí, že pilulky byly vyvinuty zejména pro ty ženy, které na svou antikoncepci občas zapomínají.

"Není to žádný mezník ve vývoji, ale mám za to, že je to krok správným směrem. Myslím, že je dobře zaměřit se na skupinu, u níž se vyskytuje velké množství nechtěných těhotenství, tedy hlavně na velmi mladé ženy," vysvětlil doktor Lee Shulman, gynekolog, porodník a profesor na Northwestern University.

Podle několika studií jedna třetina až polovina žen zapomene jednu či dvě pilulky měsíčně, což zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Při správném používání hormonální antikoncepce je pravděpodobnost otěhotnění 0,1 procenta za rok, ale při typickém používání, kam se započítávají i zapomenuté pilulky, roste pravděpodobnost na 3 až 8 procent. Nové pilulky lépe vyhovují mladým ženám i tím, že se prodávají v elegantním sametovém sáčku velikosti kreditní karty, takže se lépe hodí na nenápadné nošení v kabelce.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz