Zpravodajství

Nový hit: Antikoncepce s mentolovou příchutí

V lékárnách se objevily první antikoncepční pilulky, které se dají žvýkat a navíc i příjemně chutnají. Pilulky Femcon Fe obsahují tytéž hormony jako standardní antikoncepce. Jsou určeny ženám, které nerady polykají prášky.

Společnost Warner Chicott, která se zaměřuje na výrobu dermatologických i jiných výrobků pro ženy, tvrdí, že pilulky byly vyvinuty zejména pro ty ženy, které na svou antikoncepci občas zapomínají.

"Není to žádný mezník ve vývoji, ale mám za to, že je to krok správným směrem. Myslím, že je dobře zaměřit se na skupinu, u níž se vyskytuje velké množství nechtěných těhotenství, tedy hlavně na velmi mladé ženy," vysvětlil doktor Lee Shulman, gynekolog, porodník a profesor na Northwestern University.

Podle několika studií jedna třetina až polovina žen zapomene jednu či dvě pilulky měsíčně, což zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Při správném používání hormonální antikoncepce je pravděpodobnost otěhotnění 0,1 procenta za rok, ale při typickém používání, kam se započítávají i zapomenuté pilulky, roste pravděpodobnost na 3 až 8 procent. Nové pilulky lépe vyhovují mladým ženám i tím, že se prodávají v elegantním sametovém sáčku velikosti kreditní karty, takže se lépe hodí na nenápadné nošení v kabelce.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz