Zpravodajství

Ministerstvo kultury používá nelegální software

Ministerstvo kultury používá ve svých počítačích nelegální software. A to dokonce až ve dvou stovkách svých počítačů. Zjistil to audit, který objednal ještě bývalý ministr Vítězslav Jandák. Na problém upozornil server Aktuálně.cz. Věc je o to paradoxnější, že právě tento úřad má šíření pirátských programů potírat. Současný ministr Martin Štěpánek tvrdí, že situaci už začal okamžitě řešit, a to jak v úřadu, tak s firmou, jejíž program nelegálně užíval.


Na to, že pod svícnem je největší tma, by teď mohlo dát Ministerstvo kultury úřední razítko. Vrcholný orgán ochrany autorských práv totiž používá pirátský software ve většině svých počítačů. Audit, který toto odhalil nechal provést ještě bývalý ministr Vítězslav Jandák. O překvapivých výsledcích auditu věděl těsně před svým odchodem. Zakročit už nestihl.

Vyšetřovat porušování autorských práv na ministerstvu policie nezačala

Ačkoliv podle právníků z úřední moci mohla. Microsoft, jehož nelegální software úřad používá, trestní oznámení na ministerstvo nechystá. Tvrdí, že možná jde jen o administrativní chybu a ne o záměr, a chce se dohodnout.

Ministerstvo kultury chce záležitost důkladně prošetřit. Současný ministr nevylučuje ani sankce v podobě personálních změn a chce podat trestní oznámení na neznámého pachatele, ketrý vynesl informace z auditu.
Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz