Zpravodajství

Střelba v centru Prahy: jeden mrtvý, jeden zraněný

Praha - Česká metropole zažila v noci na dnešek přestřelku. Přímo v centru Prahy zaútočil ve 23:20 hodin v Krakovské ulici neznámý pachatel na náhodného chodce. Jeden muž je mrtvý, druhý zraněný.

Poprvé zasáhl neznámý útočník přibližně padesátiletého muže krátce před půlnocí v Krakovské ulici. Naštěstí ho jen postřelil. Policisté okamžitě na místo přivolali záchrannou službu, která zraněného odvezla do nemocnice. Policejní hlídky pak začali pátrat po útočníkovi. Muži zákona  prohledávali okolí, včetně domů, půdních prostor a střech.

Tříhodinové pátrání po střelci

Okolo 3:00 hodin zaregistrovaly policejní hlídky pohyb podezřelého muže na střeše jednoho domu v ulici Žitná. Po výzvě policie zazněl výstřel a muž spadl ze střechy na ulici. U tohoto muže přivolaný lékař konstatoval smrt.

"Totožnost mrtvého muže policie v současné době nezná, muž u sebe neměl žádné doklady. Jedná se pravděpodobně o střelce z Krakovské ulice," uvedla mluvčí pražské policie Eva Brožová.

Motiv pokusu vraždy v současné době není znám, je předmětem dalšího šetření pražských kriminalistů.

Další informace k případu bude policie zveřejní dnes odpoledne. Případ proto budeme nadále sledovat.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz