Zpravodajství

Kriminalisté žádají legislativní úpravu prostituce

Kriminalisté žádají legislativní úpravu prostituce

Chebští kriminalisté žádají legislativní úpravu prostituce. Prostituce je totiž problémem, kdy ohroženy jsou obě zúčastěné strany. Jak prostitutka, tak i její zákazník. Prostitutky v Chebu se v současné době začaly z ulic stahovat do nočních barů. Práce kriminalistů je i z tohoto důvodu nyní značně komplikovaná.


Dříve se v ulicích Chebu vyskytovalo zhruba 200 prostitutek. Dnes se tento počet rapidně snížil. Prostitutky v současné době v tomto městě svá těla raději místo přímo na ulici prodávají v nočních klubech a barech. Práce kriminalistů se tím komplikuje.

Ohroženy jsou jak samotné prostitutky, tak i zákazníci. O pomoc prostitutkám, které se chtějí z tohoto leckdy bludného kruhu vymotat, se starají i různé nevládní organizace. Některé prostitutky se ale i samy dopouštějí zločinů. Často se stává, že svého zákazníka uspí a poté okradou.

Policie má v tomto směru velmi těžkou situaci. Proto volá po legislativní úpravě, která by jim pomohla problém řešit. V současné době si tedy města pomáhají alespoň některými vyhláškami. Ty prostitutkám například zakazují nabízení sexuálních služeb v blízkosti škol či dětských hřišť.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz