Zpravodajství

Rockový kabaret Leningrad Cowboys docválá do Prahy již zítra!

Už jste někdy potkali Leningradské Cowboye? Pokud si nejste jistí, tak je dost pravděpodobné, že nepotkali. Tahle extrovertní banda se totiž nedá přehlédnout. Do Česka zítra zavítají již po několikáté.


Finská kapela Leningrad Cowboys proslula především díky svému nezaměnitelnému zjevu a pódiové show, kterou divákům nabízí. Vyčesané vlasy, pestré kostýmy a špičaté boty ve spojení s původními skladbami a coververzemi rockových písní mají jediný cíl - bavit publikum. Poprvé v Česku tak Leningrad Cowboys představí naživo materiál ze zatím poslední desky „Zombie´s Paradise", která vyšla na jaře 2006. Koncert je naplánován na 13. února do pražského klubu Roxy.

Leningrad, kam se podíváš
Kapela si kromě mnoha koncertů zahrála hlavní roli v kultovních filmech finského režiséra Aki Kaurismäkiho „Leningrad Cowboys go America", „Leningrad Cowboys meet Moses" a v dokumentu „Leningrad Cowboys meet the Alexandrov Red Army Ensemble".

Naposledy v České republice vystoupili letos v září v pražské Sazka Areně, kde na tři písně zopakovali své hudební spojení s Alexandrovci - Akademickým souborem písní a tanců Rudé armády A. V. Alexandrova. Svým šarmem dokonce přesvědčili Alexandrovce, aby s nimi u této příležitosti společně nastudovali „politicky nekorektní" píseň „Go West", která je jinak známá z podání Pet Shop Boys.

Našinci už je také znají
Kapela za dobu své existence vystoupila na stovkách festivalů, v mnoha klubech a televizních pořadech v padesáti zemích světa. U nás jste je mohli vidět na festivalech United Islands nebo na Rock for People. V roce 1993 kapela uspořádala na hlavním náměstí v Helsinkách první společný koncert s Alexandrovci nazvaný „Total Balalajka Show", kterému přihlíželo 70.000 nadšených diváků a který získal ohlas po celém světě.

O rok později následoval podobný společný koncert v Berlíně u příležitosti odchodu sovětské armády z Německa. Show tehdy začala skladbou od Beethovena, pokračovala známými hity jako „Let's work together" či „Gimme all your lovin" a končila obrovským ohňostrojem.

Kromě společných koncertů a Alexandrovci Leningrad Cowboys připravili řadu dalších zajímavých hudebních projektů - např. „Leningrad Cowboys go Classic" či „Global Balalaika Show" v roce 2003 se 120 muzikanty z celého světa. Celkem vydala kapela 11 alb, poslední nazvané „Zombie´s Paradise" na jaře 2006.
Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz