Zpravodajství

Změna počasí způsobila několik dopravních nehod

Od včerejšího večera a ještě dnes dopoledne počasí komplikovalo život řidičům po celé republice. Kvůli namrzajícím silnicím policisté vyjížděli k mnoha dopravním nehodám. Opatrní bychom podle meteorologů měli být i zítra.


Husté sněžení, mlha, která snížila viditelnost na pouhých pár metrů. Dnes ráno navíc klesly teploty pod bod mrozu a nehody na sebe nenechaly dlouho čekat. Na silnici ze Dvora Králové do Kocbeře se krátce před osmou hodinou ráno stala hromadná dopravní nehoda pěti osobních aut. Způsobil ji osmnáctiletý řidič, který pospíchal pujčeným autem do školy a na zmrlé silnici dostal smyk. 

Statistika dopravních nehod

Tři automobily se nejdříve srazily a potom do hromadné srážky vjely ještě další dva vozy. Nedobrzdily totiž včas před srážkou. Tragicky skončila bouračka, která se stala dopoledne v Selibově na Písecku. Řidička osobního auta vjela do protisměru, kde se srazila s náklaďákem. Řidič plně naloženého kamionu strhl volant a skončil v příkopu. I přesto srážce nedokázal zabránit.

Podle policistů přitom za mnoho nehod může jen nezodpovědnost některých řidičů. Ti i teď v prosinci jezdí na letních pneumatikách.

Podívejte se na následující pokus

Řidiči aut v reportáži začali brzdit v ten samý okamžik. Zatímco vůz se zimním obutím by v případě potřeby dobrzdil včas, řidič s letními pneumatikami by už kolizi nezabránil.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz