Zpravodajství

Policie přiznala pochybení v kauze nemocničních vražd

Vyšetřování vražd v havlíčkobrodské nemocnici mohlo začít o 3 týdny dříve, jenže nezačalo a to kvůli chybě policie. Ta si špatně zorganizovala práci. Takové jsou výsledky kontroly, kterou nařídil policejní prezident. Chybujícího policistu teď čeká trest. První trest v řadách policie padne za průtahy ve vyšetřování. Ale jen kázeňský, hlavy zatím padat nebudou.


Teď připadá v úvahu odebrání hodnosti, udělení důtky nebo odebrání části platu. Potrestán bude policista, který případy rozděluje. Přestože věděl, že vyšetřovatel onemocněl, nepředal trestní oznámení jinému kriminalistovi, což byla jeho povinnost. Případ tak ležel tři týdny
na stole nemocného bez povšimnutí. Policejní prezident se ještě zítra setká s krajským ředitelem. Nevyloučil, že by mohly padnout i další tresty. Policisté se už dřív bránili tím, že oznámení nebylo konkrétní a nic neukazovalo na závažnost případu.

Dnes se k tomu mailem poprvé vyjádřila i právnička nemocnice

Ve svém prohlášení uvádí, že v době podání tresního oznámení nebyl k dispozici žádný přímý či nepřímý důkaz o terstněprávním jednání kterékoliv konkrétní osoby." Tak zdůvodňuje fakt, že v oznámení nebyla ani zmínka o tom, že v nemocnici neobvykle mnoho pacientů masivně krvácelo a že jich osm kvůli tomu zemřelo. Chybělo i jméno podezřelého, ačkoli vše ukazovalo na Zelenku.

V polovině září měl pachatel čtrnáct dnů dovolenou a už nebyly problémy a to nám dalo jistotu, že je skutečným viníkem a příčinou problémů na ARO oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Když TV Nova požadovala po advokátce podrobnější vysvětlení, odmítla se štábem komunikovat. Stejně jako vedení nemocnice.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz