Zpravodajství

Manželská nevěra přizabila exšéfa policejní zásahovky Vladimíra Ustyanoviče

V noci na dnešek se v centru Prahy střílelo. Ten chtěl jednou provždy ukončit mimomanželský vztah své ženy s bývalým policistou. Výsledek celého případu je těžce zraněný muž a sebevražda cizince.


Incident se odehrál v noci na dnešek v centru Prahy v Krakovské ulici krátce po půlnocí. V ulici stálo červené audi, ve kterém ještě před chvílí seděl jako spolujezdec Vladimír Ustyanovič . Za volantem byla jeho přítelkyně, vdaná ovšem za jiného muže. Za cizince, který si tam na dvojici počkal a v příhodný okamžik vypálil do milence Ustyanoviče několik ran.

Policie potvrdila informaci, že v autě seděla manželka toho střelce

Žena ale manžela nepoznala, protože střelci neviděla do očí neviděla. Cizinec se po akci dal na útěk. Střelce policisté naháněli přibližně dvě hodiny. Pak ho objevili na střeše jednoho domu. Jeho tělo dopadlo na zem a pitva pak prokázela, že se na střeše sám zatřelil. Mezitím byl těžce zraněný Ustyanovič s průstřely krku a hrudníku převezen do nemocnice.

Zranění jsou vážná

Ustyanovič ale není v bezprostředním ohrožení života. Přesto lékaři nevylučují možné pozdější následky. Oddělení s peračními sály hlídali policisté. Dlouho se totiž kvůli minulosti Ustyanoviče nevědělo, jestli střelec nebyl najemný vrah.

Ustyanovič totiž pracoval u policie od roku 1990. Do roku 1999 jako šéf zásahové jednotky. Jenže pak byl v témže roce možnému střetu zájmů s firmou své manželky postaven mimo službu a nakonec i odvolán. Po odchodu od policie pracoval v České ochranné společnosti, která se zabývá ochranou osob a majetku.

Motiven noční střelby jsou si kriminalisté už téměř jistí

Jako nejpravděpodobnější se jeví řešení manželské nevěry. Vzhledem k tomu, že střelec spáchal sebevraždu, kriminalisté celý případ odloží.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz