Zpravodajství

Armáda údajně přesouvá větší množství trhaviny neznámo kam

Armáda chce údajně přesunout z vojenského skladu v Týništi nad Orlicí na Královéhradecku větší množství munice. Na dotaz ohledně bližších informací nám Jana Zechmeisterová z ministerstva obrany odpověděla následovně:

„V rámci Armády České republiky dojde v nejbližších dnech k přesunu munice za účelem zabezpečení výcviku jednotek a přeskladování materiálu. Nepůjde o žádnou výjimečnou situaci, pouze o pravidelný přesun munice v rámci muničních skladů. Z bezpečnostních důvodů však neposkytujeme bližší informace. Můžeme jen uvést, že přesuny vždy probíhají v souladu s vnitřními předpisy a jsou zabezpečovány Vojenskou policií," uvedla Zechmeisterová pro náš zpravodajský server www.nova.cz ve svém písemném vyjádření.

Podle některých našich informací přesun už začal. Z místa prý odjelo  několik kamionů. Zajišťují přesun trhaviny pod doprovodem čtyř policejních vozů na blíže neurčené místo. Transport má údajně skončit ve středu. Tuto informaci nám však tisková mluvčí nepotvrdila. 

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz