Zpravodajství

Na Vánoce za exotikou

Na Vánoce za exotikou

Většina Čechů slaví Vánoce v teple svého domova. Stále ale přibývá těch, kteří chtějí vánoční svátky pojmou trochu jinak, netradičně. A ti se pak v tomto období rozlétnou do různých koutů světa. Někteří za teplem, za sluníčkem, za exotikou. Jiní zase za sněhem do hor.

Zdroj: TV Nova

Obliba exotických dovolených v čase Vánoc mezi českým obyvatelstvem stoupá. Někteří si dokonce i nadělují dárky v podobě "zážitků". Tedy v našem případě zájezdů.

Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří nám pro vánoční svátky doporučuje nejlépe Jihoafrickou republiku, Brazílii či Dominikánskou republiku. U těchto států máme jistotu, že dovolená proběhne podle naších představ, tedy, že na "místě činu" bude teplo a slunce.

Mnozí jezdí o Vánocích na Kanárské ostrovy. Někteří se pak ale vrací malinko zklamáni. Počasí tu totiž ne vždy odpovídá jejich představám. Kanárské ostrovy bývají v porovnání se třemi již zmíněnými zeměmi více nevyspitatelné. Když je na "Kanárech" teplo, je tu opravdu velice pěkně. Občas ale i prší, a to pak nastává poněkud chladnější období. Mnozí se pak z tohoto důvodu vrací zklamáni.

Tomio Okamura "cestovatelům" hlavně doporučuje, aby si pečlivě vybírali cestovní kancelář. V našich zákonech stále ještě není uzákoněna formulace, že cestovní kancelář musí mít pojištění proti úpadku. Proto by si zákazníci na tento faktor měli dávat pozor a vybírat si pouze kanceláře, které toto pojištění mají.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz