Zpravodajství

Na Vánoce za exotikou

Na Vánoce za exotikou

Většina Čechů slaví Vánoce v teple svého domova. Stále ale přibývá těch, kteří chtějí vánoční svátky pojmou trochu jinak, netradičně. A ti se pak v tomto období rozlétnou do různých koutů světa. Někteří za teplem, za sluníčkem, za exotikou. Jiní zase za sněhem do hor.

Zdroj: TV Nova

Obliba exotických dovolených v čase Vánoc mezi českým obyvatelstvem stoupá. Někteří si dokonce i nadělují dárky v podobě "zážitků". Tedy v našem případě zájezdů.

Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří nám pro vánoční svátky doporučuje nejlépe Jihoafrickou republiku, Brazílii či Dominikánskou republiku. U těchto států máme jistotu, že dovolená proběhne podle naších představ, tedy, že na "místě činu" bude teplo a slunce.

Mnozí jezdí o Vánocích na Kanárské ostrovy. Někteří se pak ale vrací malinko zklamáni. Počasí tu totiž ne vždy odpovídá jejich představám. Kanárské ostrovy bývají v porovnání se třemi již zmíněnými zeměmi více nevyspitatelné. Když je na "Kanárech" teplo, je tu opravdu velice pěkně. Občas ale i prší, a to pak nastává poněkud chladnější období. Mnozí se pak z tohoto důvodu vrací zklamáni.

Tomio Okamura "cestovatelům" hlavně doporučuje, aby si pečlivě vybírali cestovní kancelář. V našich zákonech stále ještě není uzákoněna formulace, že cestovní kancelář musí mít pojištění proti úpadku. Proto by si zákazníci na tento faktor měli dávat pozor a vybírat si pouze kanceláře, které toto pojištění mají.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz