Zpravodajství

Utajený přesun armádní munice již začal!

Včera jsme Vás informovali o chystaném transportu většího množství munice z armádních skladů v Týništi nad Orlicí. Na dotaz nám nejprve tiskové oddělení AČR sdělilo , že se celá akce teprve chystá. Podle našich zdrojů však již začala. Dnes to také našemu zpravodajskému serveru potvrdila tisková mluvčí Jana Zechmeisterová.

U celé akce asistuje vojenská policie. „Její příslušníci provádějí policejní ochranu tohoto přesunu," řekl Jan Čermák, mluvčí Vojenské policie. Samotný přesun organizuje Centrum vojenské dopravy. Armáda transportuje z muničního vojenského skladu v Týništi nad Orlicí na Královéhradecku větší množství trhavin.

Přesun munice provádí armáda kvůli zabezpečení výcviku jednotek a přeskladování materiálu. „Nepůjde o žádnou výjimečnou situaci, pouze o pravidelný přesun munice v rámci muničních skladů", sdělila Jana Zechmeisterová z ministerstva obrany. Zároveň dodala, že z bezpečnostních důvodů armáda neposkytuje žádné bližší informace. Podle jejího sdělení přesuny vždy probíhají v souladu s vnitřními předpisy a jsou zabezpečovány Vojenskou policií.

Zatím není jasné jak velké množství munice armáda přesouvá a rovněž není jasné místo určení celé dodávky. Podle některých našich informací z místa odjíždí kamiony. Zajišťují přesun trhaviny pod doprovodem několika policejních vozů na blíže neurčené místo. Transport má údajně dnes také skončit.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz