Zpravodajství

Landova Sršně předběhla Kvaska

Manželé Daniel a Mirjam Landovi tak dlouho plánovali natočit film Sršeň, až jej v pořadníku předskočil nečekaně rychle zrealizovaný snímek Kvaska. V závěrečných titulcích naleznete Dana a Mirjam podepsané pod scénářem, režií, produkcí i hudbou.


Kvaska nechává diváka nahlédnout do zákulisí muzikálu, jež má Mirjam zmapované, neboť sama dva zrežírovala - Krysaře a Tajemství. Osou příběhu je talentovaný Micky (Filip Tomsa), který se zamiluje do muzikálové hvězdy Karin (Lucie Vondáčková). Příběh, zobrazující přípravu muzikálu od konkurzů, přes náročné zkoušky po premiéru, komplikuje to, že hlavní postava Mickyho je na útěku z vězení.

Film lze natočit a sestříhat za čtyři měsíce
Na snímku je pozoruhodná rychlost realizace. Od dopsání scénáře po  finální střih uběhly pouhé čtyři měsíce. "Scénář jsem dopsala prvního června a do té doby jsme neměli vůbec nic," popisuje přípravy filmu Mirjam Landová a dodává, že scénář neměl žádné ambice na muzikálové ani filmové zpracování. Prvním čtenářem byl její manžel, kterému se text líbil natolik, že se oba po hlavě pustili do realizace filmu.

Filmaře tlačil čas, protože v Divadle Kalich, kde se hrají oba muzikály manželů Landových, na sklonku léta končily divadelní prázdniny.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz