Zpravodajství

Landova Sršně předběhla Kvaska

Manželé Daniel a Mirjam Landovi tak dlouho plánovali natočit film Sršeň, až jej v pořadníku předskočil nečekaně rychle zrealizovaný snímek Kvaska. V závěrečných titulcích naleznete Dana a Mirjam podepsané pod scénářem, režií, produkcí i hudbou.


Kvaska nechává diváka nahlédnout do zákulisí muzikálu, jež má Mirjam zmapované, neboť sama dva zrežírovala - Krysaře a Tajemství. Osou příběhu je talentovaný Micky (Filip Tomsa), který se zamiluje do muzikálové hvězdy Karin (Lucie Vondáčková). Příběh, zobrazující přípravu muzikálu od konkurzů, přes náročné zkoušky po premiéru, komplikuje to, že hlavní postava Mickyho je na útěku z vězení.

Film lze natočit a sestříhat za čtyři měsíce
Na snímku je pozoruhodná rychlost realizace. Od dopsání scénáře po  finální střih uběhly pouhé čtyři měsíce. "Scénář jsem dopsala prvního června a do té doby jsme neměli vůbec nic," popisuje přípravy filmu Mirjam Landová a dodává, že scénář neměl žádné ambice na muzikálové ani filmové zpracování. Prvním čtenářem byl její manžel, kterému se text líbil natolik, že se oba po hlavě pustili do realizace filmu.

Filmaře tlačil čas, protože v Divadle Kalich, kde se hrají oba muzikály manželů Landových, na sklonku léta končily divadelní prázdniny.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz