Zpravodajství

Exporadce Doležel: policisté u něj našli kompromitující dokumenty

Exporadce Doležel: policisté u něj našli kompromitující dokumenty
Zdroj: TV Nova

Zadržený gang kolem exporadce premiérů ČSSD Zdeňka Doležela se zřejmě chystal zdiskreditovat významné politiky a členy tajných služeb. Kriminalisté při domovní prohlídce u Doležela objevili kompromitující materiály plné polopravd. Ty se teď podařilo získat i reportérům pořadu Na vlastní oči.

Poslanec a bývalý předseda lidovců Miroslav kalousek, ministr financí Vlastimil Tlustý nebo bývalý ředitel bezpečnostní informační služby Jiří Růžek. Ti všichni mají jedno společné. Skupina kolem Zdeňka Doležela na ně shromaždovala údaje, která je mohly diskreditovat. Policie potvrdila, že při prohlídkách zajistila větší množství množství materiálů a nyní je spolu se zpravodajskými službami je vyhodnocuje.

 

Doležel se svými komplici ale získával informace o řadě dalších významných osob. Materiály obsahují údaje o jejich soukromí, rodinných příslušnících nebo majetkových poměrech. podle dotyčných se v nich mísí pravda se smyšlenými příběhy.

 

Z dokumentů, které mají reportéři pořadu Na vlastní oči k dispozici, vyplývá i to, že kromě vytváření kompromitujících materiálů skupina kolem Doležela navíc zpracovala analýzu na ovládnutí vojenské tajné služby.

 

Komu měla analýza sloužit a kdo všechno byl v hledáčku zájmu skupiny kolem Zdeňka Doležela, to se dozvíte ve středu večer v pořadu Na vlastní oči.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz