Zpravodajství

Miloš Melčák vystoupil z klubu, ČSSD ho za to obvinila z korupce

Miloš Melčák vystoupil z klubu, ČSSD ho za to obvinila z korupce
Zdroj: TV Nova

Vedení poslaneckého klubu ČSSD obvinilo poslance Miloše Melčáka z korupce. Podezírá ho totiž z toho, že za odchod z klubu dostal od ODS zaplaceno. Sociální demokraté navíc uvažují o tom, že Melčáka vyloučí ze strany. Ten ovšem tvrdí, že si od nikoho nevzal ani korunu. Stejně tak i ODS to označila za nesmysl.

Ještě ve středu ráno si někteří sociální demokraté mysleli, že se Miloš Melčák dnes do ČSSD vrátí. Jenže Melčák všechny hned při příchodu do sněmovny vyvedl z omylu.

"Do klubu se vracet nebudu. Nejlepší by bylo tolerovat vládu a zůstat v opozici," řekl poslanec Melčák. Ve zjevné narážce na zákulisní posměšky svých kolegů navíc prohlásil: "Nezbláznil jsem se, nechci spáchat sebevraždu, jsem psychicky v pořádku." Šéf ČSSD Jiří Paroubek to komentoval dost klidně: "Pan Melčák je v poněkud rozdvojené situaci".

Politický slovní festival pokračuje, padají vážná obvinění

 

V průběhu dne se ale vztahy mezi poslancem Melčákem a ČSSD vyostřily. Do Melčáka se totiž pustilo vedení poslaneckého klubu. "Není možné, aby v našich řadách byli lidé, kteří se nechají zkorumpovat. Ať řekne, co za to od ODS dostal," komentoval ostře situaci exministr zdravotnictví David Rath. Proti obvinění se ale ostře ohradila ODS. Hlavně slova Ratha se jí velmi dotkla. Ministr vnitra Ivan Langer doslova řekl: "Když otevře pusu, tak z něj teče jen špína, smrad a pomluvy".

 

Jiří Paroubek se celou situace nakonec snažil zklidnit tím, že Melčáka označil za politického kverulanta a popletu. Jenže ODS i poslanec Melčák nevyloučili, že se budou bránit soudní cestou. ODS dnes vpodvečer oznámila, že bude Ratha žalovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz