Zpravodajství

Devátá nemocniční vražda? Ministr nechá prošetřit podezřelé úmrtí

Devátá nemocniční vražda? Ministr nechá prošetřit podezřelé úmrtí
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nechá prověřit další úmrtí pacienta v Havlíčkově Brodě. Chce zjistit, jestli i tento člověk nezemřel rukou nemocničního vraha Petra Zelenky. Komise, kterou ministr zítra jmenuje, tak nebude zkoumat chorobopisy osmnácti pacientů. Policie ale zatím stále vyšetřuje 8 vražd a 9 pokusů o vraždu.

Jaroslav Kolmayer. Zemřel v havlíčkobrodské nemocnici v srpnu na krvácení do mozku. Podle našich informací i jeho smrt bude prověřovat komise odborníků. Má odhalit, jestli i tohoto pacienta, stejně jako 8 dalších, nezavraždil Petr Zelenka.

Na to, že by se mohlo jedna o další podezřelé úmrtí poukazuje přítomnost Zelenky toho dne ve službě a každopádně je to krvácivý stav zemřelého. Ministr zdravotnictví ale dodává, že v tomto případě bylo krvácení jiné než u 8 obětí, k jejichž vraždě se Zelenka přiznal.

Kvůli vraždám je pod drobnohledem i policie. Vnitřní kontrola totiž odhalila, že jeden z jejích zaměstnanců zavinil zpoždění ve vyšetřování. Policista, který měl případ na starosti, totiž na 3 týdny onemocněl a jeho nadřízený nepředal spis nikomu jinému.

Dvě zdravotnické komise, které budou prověřovat postup nemocnice v Havlíčkově Brodě a také v Jihlavě, kde Zelenka pracoval do svého zatčení, jmenuje ministr zítra. Komise pak začnou pracovat příští týden. Kdy ale budou známy nějaké výsledky jejich vyšetřování, to ministr Julínek nedokáže zatím odhadnout.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz