Zpravodajství

Inspekce: na trhu jsou dva nebezpečné saláty

Inspekce: na trhu jsou dva nebezpečné saláty
Zdroj: TV Nova

Závadné potraviny můžou překazit vánoční svátky. Hned dva zdraví nebezpečné výrobky odhalila inspekce ministerstva zdravotnictví. Jde o hermelínový salát, výrobce Lahůdky Palma Praha, s datem spotřeby do 15. 12. 2006 a pochoutkový salát, výrobce Nové lahůdky Sixta Ostrava-Kunčice, s datem spotřeby 21. 12. 2006.

Distributoři obou závadných salátu jsou teď povinni stáhnou okamžitě oba výrobky z trhu. Zákazníci mohou už zakoupené saláty vrátit zpět do obchodu na náklady distributora.

Hlavní hygienik Michael Vít ve své zprávě uvádí, že obsahují zvýšené množství bakterií a jsou zdravotně závadné. „Onemocnění se projevuje jako mírný horečnatý stav," uvedl Vít. Onemocnění z těchto salátů může ohrozit hlavně starší lidí a těhotné ženy a osoby s oslabenou imunitou.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz