Zpravodajství

Nelegální sázení na internetu: Stát přichází o miliardy korun

Nelegální sázení na internetu: Stát přichází o miliardy korun
Zdroj: TV Nova

V České republice se rozmáhá nikým nekontrolovatelné a nezpoplatněné sázení po internetu. Podle zahraničních společností, které tyto sázky organizují, vloni Češi takto prosázeli celé čtyři miliardy korun. Jenže náš zákon internetové sázky nezná. Internetové sázkařské společnosti u nás tedy nemají žádnou licenci a neodvádějí do státní pokladny ani korunu.

 

Sázky přes internet se u nás začaly rozjíždět teprve před dvěma lety a letos už trhají rekordy. Firmy, které je provozují, veřejně inzerují, jedna dokonce dlouho sponzoruje provoligové fotbalisty. Samy internetové kanceláře uvádějí sázky ročně až 4 miliardy korun, což je totéž, jako by přes dvě stě tisíc Čechů prosázelo jeden svůj průměrný plat.

Platit se dá kartou a peníze pak přijdou na účet. Jenže internetové sázkové společnosti, které u nás působí, tu nemají licenci. Kamenné společnosti ale platit licenci musí, odvádějí pak poplatky na státní dozor a část zisku na veřejně prospěšné účely. Z internetu stát nemá nic.

Novela zákona neobsahuje potírání internetových sázek 

Ministerstvo financí teď říká, že se jedná o úniky finančních prostředků, které by jinak skončily na veřejně prospěšné účely. Nápravu by tedy měla přinést novela zákona, která už byla předložena v Parlamentu. Podle mluvčí ministerstva Novela loterijního zákona bude striktně vymezovat zákaz internetového sázení. Jenže to se zas nelíbí internetovým společnostem.

I proto například americký kongres zakázal společnostem vydávajícím platební karty peníze internetovým sázkařům převádět. V Holandsku a Maďarsku jim zamezují přístup na internet. Novela našeho zákona zatím způsob potírání internetového sázení neobsahuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz