Zpravodajství

Hasiči objevili 200 tun neznámých jedů

Hasiči objevili 200 tun neznámých jedů
Zdroj: TV Nova

V obci Nalžovice na Sedlačansku objevili hasiči další sklad s nebezpečnými chemikáliemi. V bývalém vepříně je podle odhadů až 200 tun neznámých jedů. Policie teď hledá majitele budovy. Do té doby zůstanou chemické látky v hermeticky uzavřeném objektu pod dohledem policie.

Tohle jsou fotografie hasičů. Ti dnes ve speciálních protichemických oblecích bývalý vepřín prohledávali. Podle jejich odhadů je zde minimálně 50, ale s větší pravděpodobností až 200 tun smrtelně nebezpečných chemikálií.

První rozbory budou až zítra. Co by se stalo, kdyby se takové látky dostaly do kontaktu například s dešťovou vodou, nechce nikdo ani domýšlet. Radnice umístila na vepřín cedule se zákazem vstupu a do objektu nainstalovala kamery.

Od dnešní noci budou bývalý statek dokonce nepřetržitě hlídat i policisté. Chemikálie zde prozatím zůstanou. Kriminalisté se snaží sehnat majitele vepřína. Prozatím ale marně. Pokud se jim to nepodaří, bude muset radnice odstranit nebezpečné jedy na vlastní náklady.

Podle našich informací bude na odvoz jedovatých látek potřeba několik desítek nákladních aut. Po Libčanech a Chvaleticích je to již třetí velký nález chemikálií za posledních několik měsíců.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz