Zpravodajství

Odhalení: Sklad nebezpečných chemikálií nikdo nehlídal

Odhalení: Sklad nebezpečných chemikálií nikdo nehlídal
Zdroj: TV Nova

Středočeská bezpečnostní rada kraje zasedala kvůli nálezu chemických látek v Nalžovicích na Sedlčansku. Protože situaci vyhodnotila jako vážnou, vyčlenila na likvidaci okamžitě milion korun. Náš reportér byl v noci u skladu s kamerou a zjistil, že objekt nikdo nehlídá, byl dokonce volně přístupný.

Přitom ještě včera slibovala starostka Nalžovic, že sklad bude hlídat policie. Jenomže pravda je úplně jiná. Do bývalého vepřína si například pro kyanidy, kyseliny a jiné chemikálie mohl v noci na dnešek přijít v podstatě kdokoliv.V deset hodin večer už měla objekt hlídat nepřetžitě policie. Ale odhalili jsme, že na místě nikdo nebyl.

Hasiči dnes potvrdili, že na místě našli okolo pěti tisíc druhů chemikálií. V reportáži máme test, jak to vypadá, když se dostane do pouhých pěti gramů chloričnanu draselného kapka kyseliny sírové.

Nastane exploze! 

Těchto chemikálií našli hasiči ve skladu plné sudy. Nikdo už nechce ani domýšlet, co by se stalo, kdyby se do skladu dostala třeba dešťová voda.

 

Bezpečnostní rada středočeského kraje vyčlenila na okamžitou likvidaci chemikálií milion korun. Samotná sanace bude ale několikanásobně dražší. Policie stále nenalezla majitele objektu. Proto se do odstraňování časované bomby chce pustit v nejbližších dnech bez jeho účasti.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz