Zpravodajství

Bezdomovci rozkradli sociální zařízení, to teď musí uzavřít

Bezdomovci rozkradli sociální zařízení, to teď musí uzavřít
Zdroj: TV Nova

Pro dobrotu na žebrotu. Své o tom vědí pracovníci Červeného kříže v Teplicích. Před několika lety zřídili krizové centrum pro bezdomovce. Teď ho ale museli zavřít. Jeho klienti zařízení, které jim mělo pomáhat, rozkradli.

Krizové centrum: bezdomovci můžou posedět v teple, dát si horký čaj nebo se za poplatek vysprchovat. Jenže letos centru došly peníze a hrozilo jeho zrušení. Bezdomovci zřejmě měli o svou budoucnost strach.

Přestože bylo centrum jejich jediným azylem, ukradli z něj bezdomovci vše, co se dalo zpeněžit. Varnou konvici, mikrovlnku i dřez na nádobí. Bezdomovci chtěli ve sběrně prodat i bojler. Jenže holou rukou se jim ho nepodařilo odšroubovat. Vrcholem bylo, když chtěli dokonce vytrhat vodovodní trubky. Vedení červeného kříže proto centrum pro bezdomovce zavřelo.

Bezdomovci tak ale připravili o pomoc i sociálně slabé. Ti si sem čas od času přišli pro obnošené oblečení. Prostory krizového centra teď vypadají spíše jako sklad rozbitého nábytku, a tak to bude i do budoucna. Vedení místního červeného kříže už totiž došla s teplickými bezdomovci trpělivost.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz