Zpravodajství

Podivné nařízení: Recept na léky stojí sto korun

Podivné nařízení: Recept na léky stojí sto korun
Zdroj: TV Nova

Lékařka z Ústí nad Labem vyřešila problém s docházkou svých pacientů tak, že na dveře své ordinace umístila nápis: Od jedenácti hodin recepty nepíšeme. Na další cedulce se pak dozvíte, že recept dostanete jen když zaplatíte sto korun.

Doktorka tvrdí, že to má být pouze pro zastrašení seniorů, aby své návštěvy stihli dopoledne a nezdržovali zaměstnané pacienty. Její jednání ale kritizuje svaz pacientů i česká lékařská komora.

Dívejte se pozorně. Na dveřích ordinace je doslova napsáno: Od jedenácti hodin recepty nepíšeme. Na další cedulce se pak dozvíte, že recept dostanete jen když zaplatíte sto korun.

Na vybírání nějakým administrativních poplatků, spojených s vystavením receptu, nemá žádný lékař nárok. Jedné pacientce jsme dali mikrofon do bundy. Recept dostala i v půl dvanáctné a překvapivě nezaplatila ani korunu. Lékařka jí tvrdila, že nařízením chce jen zastrašit důchodce, kteří dopoledne zdržují pracující pacienty.

Lékařku se nám později už sehnat nepodařilo. Z jejího podivného nařízení jsou ale v rozpacích nejen její klienti, ale i Svaz pacientů České republiky. V podstatě lze říci, že podvádí pacienty tímto oznámením a uvádí je v omyl.

Svaz pacientů ale upozorňuje na to, že kdyby se našel byť jen jedniný člověk, který peníze skutečně zaplatí, může lékařka svou ordinaci rovnou zavřít. Dopustila by se totiž trestného činu nedovoleného obhacování a poškozování cizích práv

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz