Zpravodajství

Vražda ženy v Praze: Policisté mají fotografii možného svědka

Už jsme vás informovali o tom, že pražští kriminalisté vyšetřují obzvlášť brutální vraždu zatím neznámé asi čtyřicetileté ženy. Tělo bez známek života nalezli včera ráno na jednom ze sídlišť na Praze 6. Vrah jí podle všeho znásilnil a ubil k smrti. Neuvěřitelné je, že vražda se stala mezi panelovými domy, kde bydlí asi tisíc lidí.

Policie nyní zveřejnila fotografii tohoto muže. Podle policie se jedná se o jednoho ze zásadních svědků, kteří by mohli objasnit konkrétní indicie celé události. "Jedná se padesátiletého, slovensky hovořícího muže. Provedeným prošetřováním kriminalisté zjistili, že se muž zdržuje na území České republiky legálně," řekl Tomáš Hulan z tiskového oddělení pražské policie.

Policisté přivítají jakékoliv informace o pohybu, či pobytu tohoto svědka na linku 158.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz