Zpravodajství

Kauza "sociálních nájemníků" pokračuje

Zveřejnění seznamu politiků a vysoce postavených funkcionářů, kteří platí regulované nájemné, už má odezvu. O případu od nás víte, seznam zveřejnilo Hnutí na obranu majitelů realit. Ozvali se však někteří, kteří na seznamu jsou, ale regulované nájemné neplatí. Ti teď žádají okamžité vymazání z tohoto seznamu. Jde například o europoslance Jana Zahradila, exposlankyni Kateřinu Dostálovou nebo guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmu.

Boháči, kteří okrádají rodiny s dětmi o byt. Tak označilo hnutí na obranu realit i europoslance Jana Zahradila. Komunističtí důvěrníci šířící lži, brání se zase on a celou věc už řeší s právníky. "Je to samozřejmě nepravda, já jsem osobní vlastník bytu," říká Zahradil.

 

A vlastníkem bytu je i exposlankyně Kateřina Dostálová, která je rovněž na seznamu. "Tento dům patří Sdružení vlastníků a já a můj manžel jsme členy tohoro sdružení. Takže nebydlím v bytě s regulovaným nájmem," hájí se Dostálová.

Guvernér České národní banky Zdeněk Tůma na celou věc reagoval takto: "Na zmíněný byt ani manželka, ani já již dávno smlouvu nemáme. Bydlíme ve služebním bytě, za který platíme nájem a ještě vlastníme byt v osobním vlastnictví. Mýlka mohla vzniknout tím, že jsem ještě neodhlásil trvalé bydliště na bývalé adrese. A to začátkem roku hned vyřeším."

Hnutí na obranu majitelů realit ale vrací smeč zpět

"Ti pánové se můžou rozčilovat jak chtějí, ale budou muset vysvětlit že takový nadčlověk si může koupit byt 90 metrů čtverečních za celých "astronomických" 660 tisíc korun," říká Girolamo Giormani, předseda Sdružení majitelů realit, který seznam už podruhé zveřejnil. 

Jenže Zahradil dodává: "Nejde mluvit o privilegované skupině obyvatel." A Kateřina Dostálová je toho názoru, že by to byla diskriminace. A hodlá se obrátit o pomoc na Úřad pro ochranu osobních údajů. Ten už jednou hnutí pokutu za zveřejněný seznam uložil. Městský soud jí ale zrušil a úřad musí rozhodnout znovu.

Vedení úřadu řeklo, že cítí povinnost uložit znovu kontrolu a dá se předpokládat, že ta pokuta za opětovné zveřejnění seznamu bude ještě vyšší než v předchozím případě, kdy činila více než půl milionu korun. Hned v pondělí se případem začnou zabývat inspektoři Úřadu pro ochranu osobních údajů. V druhé instanci o uložení pokuty rozhodne předseda.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz